Пирс Броснан планира негова изложбаШоу бизнис и трач

Пирс Броснан планира негова изложба

Пирс Броснан откри дека планира негова изложба да биде отворена подоцна оваа година. Пирс почнал да слика и смета дека…

Роналдо објави фотографија со Георгина, па предизвика реакцииШоу бизнис и трач

Роналдо објави фотографија со Георгина, па предизвика реакции

Кристијано Роналдо го делат неколку денови одмор пред почетокот на новата сезона во Јувентус. Португалецот по напорната сезона ужива во…

Никол Шерцингер му ги покажа градите и меѓуножјето среде јахтаШоу бизнис и трач
Хахаха

Никол Шерцингер му ги покажа градите и меѓуножјето среде јахта

Григор Димитров и Никол Шерцингер пред неколку дена ги наполнија насловните страници на сите светски медиуми. Откако половина свет ги…

Јелена Карлеуша повторно објави провокативни фотографии на инстаграмШоу бизнис и трач
ХМММ...

Јелена Карлеуша повторно објави провокативни фотографии на инстаграм

Познатата пејачка Јелена Карлеуша важи за една од најконтроверзните пејачки на Балканот, а со секоја нејзина нова објава на Инстаграм…

Битка помеѓу Меланија Трамп и Лили ОлдриџШоу бизнис и трач
НА НАС ОСТАНУВА ДА ОДЛУЧИМЕ НА КОЈА И СТОИ ПОУБАВО

Битка помеѓу Меланија Трамп и Лили Олдриџ

Меланија Трамп мамеше воздишки во прекрасен жолт фустан на свеченост во „Blenheim Palace“ за време на официјалната посета на Велика…

Ултра луксузниот дом на Еди Марфи во КалифорнијаШоу бизнис и трач
10 МИЛИОНИ ДОЛАРИ РАСКОШ

Ултра луксузниот дом на Еди Марфи во Калифорнија

Поранешниот дом на Еди Марфи во Калифорнија е поставен за продажба. Оној кој сака да ужива во убавините на овој…

Калиопи на летен одмор во ТурцијаШоу бизнис и трач
ШТО УБАВООО...

Калиопи на летен одмор во Турција

Калиопи изминатиот период престојуваше во Турција каде уживаше во приморската убавина на оваа земја. На Instagram, 51-годишната музичка ѕвезда сподели…

Пријанка Чопра и Ник Џонас се веријаШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Пријанка Чопра и Ник Џонас се верија

Ник Џонас ја побара Пријанка Чопра за жена. По две месеци поминати заедно, 25-годишниот пејач и 36-годишната актерка се свршиле…

Audi прави клучна пресвртница кон електричната мобилностАвто-мото

Audi прави клучна пресвртница кон електричната мобилност

Нова ера започнува во Audi .Oфицијално започна серијата на производство на електрични мотори. Симболично, фабриката за производство беше отворена од…

Рајан Рејнолдс го снима продолжението на филмот “Сам дома” за возрасниМузика и филм
Интересно..

Рајан Рејнолдс го снима продолжението на филмот “Сам дома” за возрасни

Според информациите на светските медиуми, Рајан Рејнолдс го снима новото продолжение на филмот “Сам дома”, но верзија за возрасни под…