Јелена и Новак Ѓоковиќ на свеченост по ВимблдонШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНИ СЕ

Јелена и Новак Ѓоковиќ на свеченост по Вимблдон

Новак Ѓоковиќ ја освои својата четврта титула на Вимблдон. Српскиот тенисер со своите колеги славеше на специјалната вечера на шампионите, каде…

Шер и Мерил Стрип на премиерата на „Mamma Mia 2“Музика и филм
ЛЕГЕНДИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА ФИЛМСКОТО ПЛАТНО

Шер и Мерил Стрип на премиерата на „Mamma Mia 2“

Две легенди од светот на шоу-бизнисот ја раздрмаа светската премиера на продолжението на „Mamma Mia“. 72-годишната Шер и 69-годишната Мерил…

Меган Маркл во розево со принцот Хари во ЛондонШоу бизнис и трач
МОДЕРНА И ШИК

Меган Маркл во розево со принцот Хари во Лондон

Меган Маркл и се врати на розовата боја која ја преферира откако ја доби титулата Војвотка од Сасекс. 36-годишната поранешна…

Ајфоните пристигнуваат со нови екраниМобилни и технологија
сигурно ќе бидат подобри

Ајфоните пристигнуваат со нови екрани

Моделите на Ајфон од 2019-та година ќе пристигнат со екрани произведени во погоните на јужнокорејски LG, а не Samsung како…

Пријанка Чопра и Ник Џонас конечно се појавија фатени за ракаШоу бизнис и трач
Баш се слатки

Пријанка Чопра и Ник Џонас конечно се појавија фатени за рака

Оваа врска почна да ја боде очите на јавноста и да се зборува уште пред неколку месеци, а ниту еден…

Ќе се тестира во Торо Росо!Спорт
да го видиме резултатот

Ќе се тестира во Торо Росо!

Ред Бул им дале зелено светло на Хонда да го користат Торо Росо како тест за новините до крајот на…

Јувентус одбил понуда од некој премиерлигаш, кој?!Спорт
тие си знаат

Јувентус одбил понуда од некој премиерлигаш, кој?!

Јувентус е во центарот на вниманието во последниов период поради најавениот трансфер на Кристијано Роналдо. Сега, клубот од Торино се…

Погледнете го  „малиот SUV“ на МасератиАвто-мото
сон за секој човек

Погледнете го „малиот SUV“ на Масерати

Директорот на “FCA” групацијата, Серџо Маркионе на почетокот на јуни го најави новиот модел на “SUV” на Масерати како дел…

Славниот фудбалер Серхио Рамос се вериШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Славниот фудбалер Серхио Рамос се вери

Серхио Рамос ќе заплива во брачните води. Славниот фудбалер и предложи брак на својата девојка Пилар Рубио со која има три…

Фанови донираат за Кајли Џенер да стане милјардеркаШоу бизнис и трач
И ТОА СЕ СЛУЧУВА...

Фанови донираат за Кајли Џенер да стане милјардерка

Откако Форбс објави дека Кајли Џенер е на пат да стане најмладата милијардерка во светот, нејзините обожаватели се организираа да…