Официјални фотографии од крштевката на малиот принц ЛуиШоу бизнис и трач
ГОЛЕМОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО

Официјални фотографии од крштевката на малиот принц Луи

Пред една недела се одржа крштевката на малиот принц Луи во кралската капела во палатата Сент Џејмс, а британското кралско семејство сега…

Анастасија Ражнатовиќ сними песнаМузика и филм
ЦЕЦА ДОБИ КОНКУРЕНЦИЈА

Анастасија Ражнатовиќ сними песна

Ќерката на најпознатата балканска пејачка Цеца за прв пат ја оствари својата најголема желба. Имено Анастасија Ражнатовиќ вчера ја промовираше…

Плус-сајз моделот Ешли Грем позира за Харперс БазарМода и убавина

Плус-сајз моделот Ешли Грем позира за Харперс Базар

Плус-сајз моделот Ешли Грем позира  за насловната страница на августовското издание на британскиот Харперс Базар. Моделот со раскошни облини е…

Џенифер Лопез,секси во црвеноШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

Џенифер Лопез,секси во црвено

Џенифер Лопез го истакна својот сексапил за време на вечерно излегување со Алекс Родригез.   48-годишната актерка и пејачка заведуваше…

Лила ќе се мажи по трет пат!?Шоу бизнис и трач
ШТО ДА НЕ...

Лила ќе се мажи по трет пат!?

Седум години по ред нејзиното забавно шоу „Се или нешто“ е едно од најгледаните на македонските ТВ екрани. Лила зад…

„Фејсбук“ опции кои веројатно не сте ги знаелеЗанимливости
ете нешто ново

„Фејсбук“ опции кои веројатно не сте ги знаеле

„Фејсбук“ постои веќе долго време. Низ годините оваа социјална мрежа промени многу свои функции, така што голем дел од корисниците…

„Гугл“ ќе мора да го менува оперативниот систем „Андроид“Мобилни и технологија
само некои новини

„Гугл“ ќе мора да го менува оперативниот систем „Андроид“

Новите европски регулатори и правилата за праведен пазарен натпревар наложуваат „Гугл“ да би можел да плати казна од неколку милијарди…

Манчестер Јунајтед ќе се трампа со Интер?!Спорт
сите засилувања се сега

Манчестер Јунајтед ќе се трампа со Интер?!

Според информациите на „Тутоспорт“ се шпекулира дека Манчестер Јунајтед го обновил интересот за крилниот фудбалер на Интер, Иван Перишиќ. Хрватот…

Кој калчолигаш се распрашува за НесторовскиСпорт
си го бива нашиот

Кој калчолигаш се распрашува за Несторовски

Палермо  ги стартува подготовките во пресрет на новата сезона во Серија Б, а меѓу играчите ќе се појави и Илија…

Принова во семејството на Ана Николиќ и РастаШоу бизнис и трач
Честито

Принова во семејството на Ана Николиќ и Раста

Ана Николиќ и Раста објави уште една радосна вест која го израдува целото семејство. „Никоја количина на евра, злато, „Версаче“,…