Џани Инфантино смета дека ова е најдобро организирано Светско првенство во историјатаШоу бизнис и трач
Дали се согласувате?

Џани Инфантино смета дека ова е најдобро организирано Светско првенство во историјата

Првиот човек на ФИФА, Џани Инфантино, ја пофалил Русија за организацијата на Светското првенство, со зборовите „дека ова е најдобро…

Финалето на СП во Катар е закажано за 18-ти декември 2022 годинаСпорт
ќе биде луксузно

Финалето на СП во Катар е закажано за 18-ти декември 2022 година

Челниците на ФИФА уште еднаш потврдија дека наредното светско првенство, во Катар, ќе се игра од 21.ноември до 18.декември 2022…

Мигос направи лудница на Exit, на раперот му се роди ќерка!Шоу бизнис и трач
Нека им е со среќа..

Мигос направи лудница на Exit, на раперот му се роди ќерка!

Европскиот фестивал Exit го започна своето 18 издание со спектакуларните настапи на глобалните и светските музички ѕвезди и додека првиот…

Sony го претстави новиот Xperia XA2 PlusМобилни и технологија
супер е!

Sony го претстави новиот Xperia XA2 Plus

Компанијата Sony денеска го претстави својот нов паметен телефон, а тоа е Xperia XA2 Plus, уред кој е “дизајниран за…

Blloc е најдобриот паметен телефонМобилни и технологија
Одлични перформанси

Blloc е најдобриот паметен телефон

Blloc е минималистички паметен телефон кој комбинира оперативен систем, штеди батерија со ефикасен хардвер и интуитивни платформи за пораки. Од…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП за 13.07.2018Хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП за 13.07.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Саканата личност искрено сака да ви удоволи, покажете и дека имате доволно доверба во заедничкиот договор. РАБОТА: Нечија приказна ви…

Дара Бубамара позираше во провиден фустанШоу бизнис и трач
ДОВОЛНО ЗА ДА СЕ ВИДИ СКОРО СЕ

Дара Бубамара позираше во провиден фустан

Познатата пејачка Дара Бубамара ги изненади фановите откако пред публиката во еден ноќен клуб во Белград се појавила во комбинација…

Памела Андерсон се мажи!?Шоу бизнис и трач
ВРЕДЕШЕ ДА СЕ ЧЕКА ТОЛКУ ДОЛГО

Памела Андерсон се мажи!?

Памела Андерсон се согласи да стапи во брак со францускиот репрезентативец Адил Рами, соопшти USA Today. 51-годишниот поранешен Плејбој модел…

Шакира пристигна во ИстанбулШоу бизнис и трач
КАКО ВИСТИНСКА ЅВЕЗДА

Шакира пристигна во Истанбул

Шакира отпатува во Турција заедно со своите синови Милан и Саша по повод нејзината турнеја „El Dorado“. Музичката ѕвезда беше…

Северина во поинаков стајлинг за новиот спотШоу бизнис и трач
ПА И НЕ Е ТОЛКУ РАЗЛИЧНА...

Северина во поинаков стајлинг за новиот спот

Видеоспотот за новата песна со заразна и танчерска мелодија ја покажува Северина во сосема поинакво издание. Екранизацијата на „Калимеро“ и…