Започнато е производството на луксузното купе на БМВАвто-мото
машина ѕвер

Започнато е производството на луксузното купе на БМВ

Баварски БМВ започна со сериоското производство на новата „Серија 8“ во фабриката Динголфинг во Германија. БМВ „Серија 8“ купето ја…

Трик со кој ќе се ослободите од подочницитеМода и убавина
испробано!

Трик со кој ќе се ослободите од подочниците

Уморни сте или не сте спиеле доволно?! Не грижете се, бидејќи имаме трикови како да ги елиминирате подочниците без да…

Емили Ратајковски се пофали со својот веренички прстенШоу бизнис и трач
дали би се допаѓа?

Емили Ратајковски се пофали со својот веренички прстен

Манекенката Емили Ратајковски на Инстаграм се пофалила со својот веренички прстен, кој има два големи дијаманти. Во февруари ја изненади…

Манџукиќ го истурка фотографот и направи прекрасни победнички фотогрфииСпорт
алал да им е

Манџукиќ го истурка фотографот и направи прекрасни победнички фотогрфии

Марио Манџукиќ, напаѓачот на Јувентус е еден од најзаслужните за ваквиот подвиг на Хрватска кој со голот во 109. минута го…

Жан Мишел Сери отиде во ФуламСпорт
Добар трансфер..

Жан Мишел Сери отиде во Фулам

Конечно од Фулам и официјално го потврдија трансферот на Жан Мишел Сери кој доаѓа од тимот на Ница. Играчот од…

Барди е на врвот на листата на шпанскиот тим Леванте!Спорт
Браво

Барди е на врвот на листата на шпанскиот тим Леванте!

Енис Барди е на врвот на листата на шпанскиот тим Леванте, каде се наредени играчите кои ја зголемиле својата вредност…

Жозе Мурињо со пофални зборови до ХрватитеСпорт
Само пофални зборови

Жозе Мурињо со пофални зборови до Хрватите

Жозе Мурињо кој на ова Светско првенство работи како стручен коментатор, по полуфиналето Хрватска – Англија не бираше зборови да…

Лука Модриќ: Му посакувам се најдобро на Роналдо во Јувентус!Спорт
Модриќ искрено

Лука Модриќ: Му посакувам се најдобро на Роналдо во Јувентус!

Лука Модриќ на својот доскорешен соиграч Кристијано Роналдо му посакал среќа во понатамошната кариера. Португалецот по девет години го напушти…

Серена Вилијамс ги пропушти првите чекори на ќеркичкатаШоу бизнис и трач

Серена Вилијамс ги пропушти првите чекори на ќеркичката

Да се биде мајка и врвен спортист истовремено не е лесна работа. Напорните тренинзи бараат време поминато далеку од децата,…

Ријана со нова колекција на шминки за Фенти БјутиМода и убавина
БРАВО РИРИ

Ријана со нова колекција на шминки за Фенти Бјути

Популарната пејачка Ријана продолжува со ангажманите во козметичкот свет со лансирање на нова мејк-ап палета. Нејзината Фенти Бјути линија ја…