25. издание на „Охридски трубадури“Музика и филм

25. издание на „Охридски трубадури“

На 25. меѓународен музички фестивал „Охрид Фест –Охридски трубадури“, кој ќе се одржи од 6 до 8 септември годинава е…

Ријана се искара со момчето на базенШоу бизнис и трач

Ријана се искара со момчето на базен

Ријана се почесто е во центарот на вниманието поради својот љубовен живот. Светските медиуми со брзина на светлината минатиот месец…

Новак и ја честиташе годишнината од бракот на ЈеленаШоу бизнис и трач

Новак и ја честиташе годишнината од бракот на Јелена

Новак Ѓоковиќ на денешен ден пред четири години стапи во брак со сопругата Јелена Ѓоковиќ со која има две деца.…

Познато кој ќе го глуми „Џокер“Шоу бизнис и трач

Познато кој ќе го глуми „Џокер“

Хоакин Феникс ќе го толкува „Џокер“, познатиот негативец од „Бетмен“ филмовите и стриповите, во филм каде што тој, Џокерот ќе…

Џорџ Клуни доживеа сообраќајна незгодаШоу бизнис и трач
ШТО СЕ СЛУЧИ?

Џорџ Клуни доживеа сообраќајна незгода

Џорџ Клуни доживеал сообраќајна несреќа на Сардинија, по што бил хоспитализиран. Според италијанскиот весник „La Nuova Sardegna“, 57-годишниот актер со…

Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе стане баба?Шоу бизнис и трач
ШТО ДА НЕ...

Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе стане баба?

Синот на познатата пејачка Цеца веќе неколку месеци е верен со својата свршеница Богдана Родиќ, а Вељко досега нема изјавено…

Војвотката Кетрин блесна во бело на крштевката на малиот принц ЛуиШоу бизнис и трач
ГОРДА МАЈКА

Војвотката Кетрин блесна во бело на крштевката на малиот принц Луи

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам заедно со трите деца пристигнаа во кралската капела во палатата Сент Џејмс за крштевката на…

Моника Белучи модерна во црвен костум во ПаризШоу бизнис и трач
БАШ Е УБАВА

Моника Белучи модерна во црвен костум во Париз

Моника Белучи изгледаше занесно на прикажувањето на новата колекција луксузен накит на Картие. На гламурозниот настан, кој се одржа во…

Каролина Гочева повторно ужива на МиконосШоу бизнис и трач
ЗНАЕ КАДЕ ДА УЖИВА МАКЕДОНСКОТО ДЕВОЈЧЕ

Каролина Гочева повторно ужива на Миконос

Нашата позната пејачка Каролина Гочева одново и одново се враќа на грчкиот остров Миконос. По низата на одржани концерти, Каролина…

Хороскоп за денес | 11.07.2018Хороскоп

Хороскоп за денес | 11.07.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Партнерот се обидува да ви помогне или да ве расположи. Меѓутоа, вие реагирате на спротивен начин. РАБОТА: Почнувате со погрешни…