Бимилк подари ново место за спорт и рекреација во Општина КарпошСпорт

Бимилк подари ново место за спорт и рекреација во Општина Карпош

Денес, 10 јули, Општина Карпош ја доби првата т.н. Balans+ Зона сочинета од повеќе фитнес-справи, која е подарок од компанијата…

Кајли Џенер ги извади силиконитеШоу бизнис и трач
ПАМЕТЕН ПОТЕГ

Кајли Џенер ги извади силиконите

Кајли Џенер ги изненади своите фанови со фотографијата на која нејзините усни изгледаат значително помали, а потоа призна дека го…

Меган Маркл во маслинесто-зелен стајлинг за прослава во кралствотоШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

Меган Маркл во маслинесто-зелен стајлинг за прослава во кралството

Принцот Хари и Меган Маркл не ја пропуштија крштевката на малиот принц Луи која се одржа во кралската капела во…

Меланија Трамп во беспрекорно летно изданиеШоу бизнис и трач
ДАМА!

Меланија Трамп во беспрекорно летно издание

Меланија Трамп нема модни утки. 48-годишната прва дама на САД доби само позитивни критики за стајлингот со кој пристигна во…

Синот на Мајкл Бубле и Луисана Лопилато се бори со ракШоу бизнис и трач
АХХХ....

Синот на Мајкл Бубле и Луисана Лопилато се бори со рак

Мајкл Бубле и Луисана Лопилато поминаа низ кошмарен период додека нивното синче се бореше со рак на црниот дроб. И…

Џенифер Лопез згодна во костим за капење на плажаШоу бизнис и трач
СЕКСИ

Џенифер Лопез згодна во костим за капење на плажа

  Џенифер Лопез ужива во семејните моменти. 48-годишната пејачка се релаксираше на плажа со партнерот Алекс Родригез и нивните деца…