Дневен хороскоп за 10 ЈулиХороскоп

Дневен хороскоп за 10 Јули

ОВЕН ЉУБОВ: Нема причина наивно да верувате во нечии ветувања или во ласкави комплименти кои ги добивате. Големиот емотивен занос знае…

Илма од Х-Фактор се омажи, погледнете кој им беше кумШоу бизнис и трач
Убава вест

Илма од Х-Фактор се омажи, погледнете кој им беше кум

Илма Карахмет благодарение на нејзиниот вокал стана интернет сензација. По пет години од музичкото шоу, веќе полнолетната Илма порасна во…

Познатите маникенки навиваат за Русија само во шалШоу бизнис и трач
Ама џабе

Познатите маникенки навиваат за Русија само во шал

Манекенките и ангелите на Викторија, Ирина Шаек, Наталија Водианова и Наташа Поли на Инстаграм објавија навивачка фотографија за својата репрезентација…

Брижит Макрон се соблече во костим за капењеШоу бизнис и трач
Опасна дама

Брижит Макрон се соблече во костим за капење

Брижит Макрон, важи за стилска икона, а тој лежерен француски шик од неа излегува и во најобични комбинации. Но во…

Дара Бубамара во целосно провиден комбилизонШоу бизнис и трач
Провокативно

Дара Бубамара во целосно провиден комбилизон

Дара Бубамара ги изненади фановите откако пред публиката во еден ноќен клуб во Белград се појавила во комбинација која била…

Дневен хороскоп за 9.07.2018!Хороскоп

Дневен хороскоп за 9.07.2018!

ОВЕН ЉУБОВ: Нема потреба да давате избрзани ватувања, партнерот внимателно го анализира вашето однесување. Прифатете искрен разговор. РАБОТА: Имате впечаток дека од…

Ким Кадрашијан ги презентира трендовите на шминка за лето 2018Шоу бизнис и трач
БРАВО!

Ким Кадрашијан ги презентира трендовите на шминка за лето 2018

Козметичката марка на Ким Кардашијан, KKW Beauty, здружена со визажистот и близок пријател на Ким, Марио Дедиванович, ја промовираат заедничката…

Александра и Филип Живојиновиќ добиле пола милион евраШоу бизнис и трач
САМО ТОЛКУ ?!

Александра и Филип Живојиновиќ добиле пола милион евра

На големата свадба од 900 гости, пејачката Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ „заработиле“ околу половина милион евра и добиле еден куп вредни подароци,…

Џастин Бибер и Хејли Болдвин се веријаШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Џастин Бибер и Хејли Болдвин се верија

Џастин Бибер и Хејли Болдвин се верија. Според релевантни странски медиуми, 24-годишниот пејач ја побарал за жена Хејли за време на романтична…

Рита Ора ужива во летото на француската ривиераШоу бизнис и трач
ФАМИЛИЈАРНА ДРУЖБА

Рита Ора ужива во летото на француската ривиера

Музичката ѕвезда заедно со родителите и момчето беше на одмор во Монако, а фотографиите од дуото ќерка-мајка наидоа на огромен…