ГАЛИЧКА СВАДБА 2018Настани

ГАЛИЧКА СВАДБА 2018

Автентично сведоштво за традицијата, народното творештво и богатото културно наследство Оваа година судбоносното „Да“ во живописниот Галичник ќе го кажат…

Аделина Тахири позира со трудничкото стомачеШоу бизнис и трач
БАШ Е УБАВА

Аделина Тахири позира со трудничкото стомаче

Аделина Тахири деновиве објави интересна фотосесија на која позира со трудничкото стомаче. Познатата пејачка со албанско потекло на фотографиите е…

Изабел Голарт се вери со голманот Кевин ТрапШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Изабел Голарт се вери со голманот Кевин Трап

Изабел Голарт го прифати предлогот за брак на Кевин Трап. 33-годишниот модел, кој редовно соработува со Victoria’s Secret, на Instagram…

Силвестер Сталоне на семејна вечера со трите ќерки и сопругатаШоу бизнис и трач
ФАМИЛИЈАРНА ДРУЖБА

Силвестер Сталоне на семејна вечера со трите ќерки и сопругата

Семејството Сталоне го прослави Денот на независноста на САД со фамилијарна вечера во Лондон. Во познатиот ноќен клуб „Annabel’s“, Силвестер…

Адриана Лима се појави во минијатурен фустанШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

Адриана Лима се појави во минијатурен фустан

37-годишната манекенка Адриана Лима преку ден е на ревии на Модната недела во Париз, а навечер е на гламурозни забави.…

Меган Маркл блеска во модерно жолто покрај принцот ХариШоу бизнис и трач
ОД СЕКОГАШ ЗНАЕЛА ШТО ДА НОСИ

Меган Маркл блеска во модерно жолто покрај принцот Хари

Жолтата боја ги доживува своите „пет минути“ и веќе извесен период им е омилена на блогерките, светските брендови и вљубеничките…

Сите уживаат кога Дара Бубамара е во бикиниШоу бизнис и трач

Сите уживаат кога Дара Бубамара е во бикини

Дара Бубамара е една од атрактивните жени на балканската естрада, а со своите провокативни фотографии на социјалните мрежи секогаш привлекува…

Александра и Филип заминаа на меден месецШоу бизнис и трач
Убав помин

Александра и Филип заминаа на меден месец

Александра и Филип пред венчавката изјавија дека немаат план за меден месец, но сепак се предомислија и одлучија да одморат.…

Адриана Лима преубава во мини фустанчеШоу бизнис и трач

Адриана Лима преубава во мини фустанче

Адриана Лима преку ден е на ревии на Модната недела во Париз, а навечер е на гламурозни забави. Пред некоја…

Филип и Александра се скараа поради оваа причинаШоу бизнис и трач
Не се озбилни

Филип и Александра се скараа поради оваа причина

Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ иако пред само две недели се венчаа, веќе имаат несогласувања. Имено тие неодамна се видени…