Кејт Мос позира на мореМода и убавина

Кејт Мос позира на море

Кејт Мос се враќа за втора серија на високата мода како лице на Сен Лоран. Овој пат, супермоделот прикажува колекција за…

Кејт ќе ја наследи титулата на принцезата ДијанаШоу бизнис и трач
КРАЛСКИ ПРАВИЛА

Кејт ќе ја наследи титулата на принцезата Дијана

Медиумското внимание целосно е свртено кон Меган Маркл, откако стапи во брак со принцот Хари. Иако често се прават споредби…

Норт Вест и дала интересен подарок на Клои Кардашијан за роденденотШоу бизнис и трач
ШТО ИНТЕРЕСНО

Норт Вест и дала интересен подарок на Клои Кардашијан за роденденот

Клои Кардашијан го прослави својот роденден со скара покрај базенот во нејзниот дом во Калабасас, а специјално за настанот се…

Бела Хадид во екстравагантна модна комбинацијаМода и убавина
ЗНАЕ КАКО ДА СЕ НОСИ

Бела Хадид во екстравагантна модна комбинација

Бела Хадид е одговорна за лансирањето на повеќе модни трендови, но овојпат изгледа и повеќе од шик. Манекенката во Рим…

Хејди Клум ги претстави костимите за капење дизајнирани од неаМода и убавина
БРАВО!

Хејди Клум ги претстави костимите за капење дизајнирани од неа

Хејди Клум позира топлес за насловната страница и едиторијалот по повод 25годишнината на списанието Оушн Драјв. Фотографирана од Макс Монтгомери,…

Филип сподели фотографија со АлександраШоу бизнис и трач

Филип сподели фотографија со Александра

Филип Живојиновиќ и Александра Пријовиќ пред две недели се венчаа. Филип долго време не се огласуваше на социјалните мрежи откако…

Гугл потврди дека вашите мејлови може да биде читани од трети лицаМобилни и технологија

Гугл потврди дека вашите мејлови може да биде читани од трети лица

Компанијата Гугл потврди дека вашите приватни мејлови кои се прати кон и од корисници на Gmail некогаш може да бидат…

Градови во кој се прави најубава пицаЗанимливости

Градови во кој се прави најубава пица

Иако Италија е домот на пицата, интересно е дека денес само во два града во Италија се прави најубавата пица…

Фејсбук по грешка деблокирал пријателиМобилни и технологија

Фејсбук по грешка деблокирал пријатели

Фејсбук објави дека пронашол нов „баг“ во својот систем. Тој бил активен помеѓу 29-ти мај и 5-ти јуни оваа година,…

Судот ќе пресуди дали победничката песна на Евровизија е плагијатШоу бизнис и трач

Судот ќе пресуди дали победничката песна на Евровизија е плагијат

Победата на Израел на Евросонг 2018 е загрозена откако една од најголемите светски музички компании се закани дека ќе ги…