Oваа е најдобра крема за сончањеЗдравје и Фитнес

Oваа е најдобра крема за сончање

Летото стигна, а кремите за сончање со заштитен фактор секојдневно се купуваат. Додека некои потрошувачи веруваат во одреден бренд, други…

Се самоуби синот на Тина ТарнерШоу бизнис и трач

Се самоуби синот на Тина Тарнер

Крејг Тарнер (59) пронајден е мртов во својот стан во Студио сити во Калифорнија. Обдукцијата покажала дека синот на Тина…

Џенифер Анистон со нови додворувачиШоу бизнис и трач

Џенифер Анистон со нови додворувачи

Џенифер Анистон само неколку месеци откако се разведе со Џастин Теро веќе има двајца додворувачи, откриваат анонимни извори за  Us Weekly.…

Рита Ора качи некое килоШоу бизнис и трач

Рита Ора качи некое кило

Рита Ора е фотографирана во костим за капење на базен во Франција, а папараците забележаа дека таа малку се поправила.…

Во купаќите на Виктор Живојиновиќ ги собра двете пријателки на Лепа БренаШоу бизнис и трач

Во купаќите на Виктор Живојиновиќ ги собра двете пријателки на Лепа Брена

Виктор Живојиновиќ пред речиси една година маки мачеше со вишокот на килограми. Меѓутоа со  здрава исхрана и желба да ги…

„Розе на штикли“ во ФорцаНастани
05.07.2018

„Розе на штикли“ во Форца

Овој четврток, 5-ти јули од 20 часот па се до 30 минути по полноќ, винскиот бар и ресторан „Форца“ таа…

Ohrid Calling: Dimitri Vegas & Like Mike 01 August 2018Настани

Ohrid Calling: Dimitri Vegas & Like Mike 01 August 2018

Dimitri Vegas & Like Mike доаѓаат за прв пат во Македонија идното лето во 2018-та година, во рамките на фестивалот…

Џиџи Хадид позира за новата рекламна кампања на ReebokМода и убавина
МОДНА ИКОНА

Џиџи Хадид позира за новата рекламна кампања на Reebok

Џиџи Хадид е заштитно лице и на новата рекламна кампања на Reebok. Русокосата убавица позира во новите патеки Freestyle Hi Nova,…

Дејвид и Викторија Бекам и купија скап подарок на ќерката за роденденШоу бизнис и трач
ДАРЕЖЛИВИ РОДИТЕЛИ

Дејвид и Викторија Бекам и купија скап подарок на ќерката за роденден

Британските медиуми пишуваат дека Дејвид и Викторија Бекам имаат брачни проблеми и живеат одвоено во Англија. Но топ тема во…

Александра Пријовиќ не завршила средно училиште!?Шоу бизнис и трач
ХМММ...

Александра Пријовиќ не завршила средно училиште!?

Кога почнала нејзината кариера да оди во нагорна линија, пејачката преминала на вонредно школување, за на крај сосема да го…