Хотели за најскапо летување…#Убав живот
Рајот има цена!

Хотели за најскапо летување…

Двата најскапи хотели во светот се наоѓаат на Сејшелите, островската држава која се наоѓа во Индискиот океан, пишува списанието Травел.…

Леброн Џејмс нов играч на Лејкерс!Спорт
Ново засилување

Леброн Џејмс нов играч на Лејкерс!

Леброн Џејмс потпиша четиригодишна соработка со Л.А Лејкерс, објавија американските медиуми. ЕСПН објави дека досегашниот член на Кливленд со новиот…

Луис Енрике нов селектор на шпанската репрезентација?Спорт
Шпекулации

Луис Енрике нов селектор на шпанската репрезентација?

Фернандо Јеро кој требаше да го угасне пожарот во шпанската репрезентација по отказот на Лопетеги уште оваа недела официјално ќе…

Шмајхел задоволен од настапот на својот син и своите сонароднициСпорт
Горд татко

Шмајхел задоволен од настапот на својот син и своите сонародници

Питер Шмајхел се огласи по поразот на неговата репрезентација од Хрватска во вчерашниот осминафинален натпревар од Светското првенство. Шмајхел сениор…