Кристијано Роналдо со неверојатна заработка од инстаграмШоу бизнис и трач

Кристијано Роналдо со неверојатна заработка од инстаграм

Кристијано Роналдо е рангиран на третото место на листата за највисокоплатени познати личности во Инстаграм, направена од интернет-апликацијата Hopper HQ.…

Мадона со хуманитарна акција за својот роденденШоу бизнис и трач

Мадона со хуманитарна акција за својот роденден

Мадона својот 60. роденден ќе го одбележи со акција за собирање на средства за децата од Малави, која започна вчера…

Анастасија Ражнатовиќ позираше во црвено бикиниШоу бизнис и трач

Анастасија Ражнатовиќ позираше во црвено бикини

Анастасија Ражнатовиќ на Миконос ги прославува 10 милиони прегледи кои ги има на нејзината прва песна. На својот Инстаграм профил…

Буба Корели ја испровоцира ПријовиќШоу бизнис и трач

Буба Корели ја испровоцира Пријовиќ

Александра Пријовиќ која идната година очекува да стане мајка доби провокација од колегата на која фановите не му останаа рамнодушни.…

Ана Ивановиќ во бикини по само четири месеци од породувањетоШоу бизнис и трач

Ана Ивановиќ во бикини по само четири месеци од породувањето

Ана Ивановиќ е на одмор во Доминиканската Република. Таа сподели момент на уживање од Карибите, а во костимот за капење…

Volante Vision, концепт на авион од брендот Астон МартинМобилни и технологија
до каде отиде технологијата..

Volante Vision, концепт на авион од брендот Астон Мартин

Брендот Астон Мартин неодамна го освои светот со својот последен проект за иновативен луксузен авион со можности за вертикално полетување,…

Хуавеи ќе го претстави својот прв флексибилен паметен телефон ?!Мобилни и технологија
што чудо ќе биде тоа

Хуавеи ќе го претстави својот прв флексибилен паметен телефон ?!

Кинескиот Хуавеи би можеле својот прв флексибилен паметен телефон да го претстават веќе идната година и да го претркаат Самсунг.…

Каков костим за капење да изберете според обликот на вашето тело?Мода и убавина
девојки сега знаете

Каков костим за капење да изберете според обликот на вашето тело?

Пронаоѓањето идеален костим за капење, на многу девојки им претставува долготраен и мачен процес. Форма на јаболко Но, тоа не…

Првата порака на Леброн како член на ЛејкерсСпорт
со среќа Леброн

Првата порака на Леброн како член на Лејкерс

Леброн Џејмс, сега најдобриот и најдоминантниот играч во НБА лигата и на светот,  ја испрати првата порака по неговата преселба…

Врсаљко е нов фудбалер на ИнтерСпорт
талентирано момче

Врсаљко е нов фудбалер на Интер

Хрватскиот репрезентативец и фудбалер на Атлетико Мадрид веќе денес се очекува да биде претставен како нов фудбалер на милански Интер.…