ДНЕВЕН ХОРОСКОП 01.07.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 01.07.2018

Овен Моменталната ситуација е без поголеми промени во однос на претходните денови. Односите на работното место се напнати. Обрнете опголемо…

Куќа на брегот на Сен Тропе#Убав живот
Совршен дизајн

Куќа на брегот на Сен Тропе

Архитектот Венсан Кост, кој можеби благодарение на тоа што исклучително добро го познава овој терен затоа што е роден во…

Калиниќ не се снајде во МиланСпорт
Лош период

Калиниќ не се снајде во Милан

Се поизвесно е дека Никола Калиниќ по само една сезона ќе си замине од Сан Сиро и кариерата ќе ја…

Во ист ден СП остана без двете најголеми ѕвездиСпорт
Разочарување

Во ист ден СП остана без двете најголеми ѕвезди

Можеби најдобрите фудбалери на сите времиња во четвртфиналето требаше да играат меѓу себе и цела планета го очекуваше нивниот дуел.…

И Куртоа со свое мислење за голот на ЈанузајСпорт
Критички настроен

И Куртоа со свое мислење за голот на Јанузај

Белгија успеа да ја победи Англија со 1:0 и на тој начин го обезбеди првото место во групата, а мечот…

Џејми Фокс и Кејт Холмс ја прекинаа петгодишната врскаШоу бизнис и трач

Џејми Фокс и Кејт Холмс ја прекинаа петгодишната врска

Џејми Фокс и Кејт Холмс ја прекинаа петгодишната врска и ја откажаа венчавката, а наводно причината била тоа што Кејт…

Книга за кралицата Елизабета и нејзиниот брак со принцот ФилипШоу бизнис и трач

Книга за кралицата Елизабета и нејзиниот брак со принцот Филип

Скандал од светски размери настанал кога во јавноста се појавила книгата за кралицата Елизабета и нејзиниот брак со принцот Филип.…

Уапсена е Сузан СарандонШоу бизнис и трач

Уапсена е Сузан Сарандон

Американската полиција приведе околу 600 жени, меѓу кои и актерката Сузан Сарандон, откако одржаа протест и во знак на поддршка…

Викторија Бекам со синот Бруклин на галата на Елтон ЏонШоу бизнис и трач
МАЈКА И СИН

Викторија Бекам со синот Бруклин на галата на Елтон Џон

Викторија и Бруклин Бекам ја поддржаа хуманитарната гала на Елтон Џон, организирана од неговата фондација за собирање на средства за…

Ново спортско купе „Aston Martin DBS Superleggera“Авто-мото

Ново спортско купе „Aston Martin DBS Superleggera“

Фотографии и информации за новото спортско купе „Aston Martin DBS Superleggera“ беа објавени пред официјалната премиера на моделот, кој се…