Бред Пит и Леонардо Диkаприо повторно ќе глумат заедно во филмМузика и филм
СО НЕТРПЕНИЕ ГО ОЧЕКУВАМЕ ФИЛМОТ

Бред Пит и Леонардо Диkаприо повторно ќе глумат заедно во филм

Бред Пит и Леонардо Дикаприо ќе бидат ѕвезди во новиот филм на Квентин Тарантино „Once Upon a Time In Hollywood“.…

Синот на Џони Деп и Ванеса Паради е боленШоу бизнис и трач
Со помин

Синот на Џони Деп и Ванеса Паради е болен

Ванеса Паради, поранешната невенчана сопруга на Џони Деп, ја пропуштила премиерата на нејзиниот нов филм „A Knife In The Heart“…

Дали Емина Јаховиќ страда од анорексија?Шоу бизнис и трач
стресен период

Дали Емина Јаховиќ страда од анорексија?

Емина Јаховиќ години наназад е позната по тоа што сака да внимава на својот изглед и ја одржува линијата, се…

Симпсонови предвидуваат кој ќе го игра финалетоШоу бизнис и трач
Дали ќе погодат и овој пат?

Симпсонови предвидуваат кој ќе го игра финалето

Симпсонови изгледа повторно предвидуваат, овој оат станува збор за финалето на Светското првенство во фудбал кое се одржува во Русија.…

Почина таткото на Мајкл ЏексонШоу бизнис и трач
Тажна вест

Почина таткото на Мајкл Џексон

Џо Џексон, татко на Мајкл и Џенет Џексон, почина на 89-годишна возраст во болница во Лас Вегас, кадешто се лекуваше…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 29.06.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 29.06.2018

Овен Правите се’ за да ги нагласите своите естетски вредности. Многумина од вас што се занимаваат со уметност ќе успеат…

Кога гаражата ќе се претвори во префинет стан#Убав живот
Одличен искористен простор

Кога гаражата ќе се претвори во префинет стан

Италијанската архитектка Тереза Сапе изведе одличен потфат и од запуштената гаража во францускиот град Бордо, создаде префинет простор за живеење.…

Пораз на македонскиот тенисер Јотовски на Медитеранските игри во ШпанијаСпорт
Вести

Пораз на македонскиот тенисер Јотовски на Медитеранските игри во Шпанија

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски по поразот во второто коло го заврши настапот на Медитеранските игри во Шпанија. Поуспешен од него…

Пирели се решија за медиум, софт и суперсофт за следните две трки во Ф1Авто-мото
Вести

Пирели се решија за медиум, софт и суперсофт за следните две трки во Ф1

Пирели го објави изборот на пневматиците за Големата награда на Белгија и Големата награда на Јапонија кои ќе следуват по…