Volkswagen испиша историја:  Електричниот I.D.R го сруши рекордот на Pikes PeakАвто-мото
Peaks Peak

Volkswagen испиша историја: Електричниот I.D.R го сруши рекордот на Pikes Peak

Легендарната трка Pikes Peak Hill Climb се одржува уште од далечната 1916 година, а Volkswagen се впиша во нејзината богата…

Зои Мантаканис е симбол на хеленската убавинаУбавици
Вистинска убавица

Зои Мантаканис е симбол на хеленската убавина

Зои Мантаканис е една од најуспешните жени со грчко потекло. Родена е на 4-ти јануари 1994 година во Шведска, каде…

Абрамович го донесе четвртиот руски интернацоналец во својата историја!Спорт
Вести

Абрамович го донесе четвртиот руски интернацоналец во својата историја!

Роман Абрамович дефинитивно не се откажува од Челси иако последните месеци клубот го води од Израел. По Карин, Смертин и…

ДОДЕЛЕНИ ПРВИТЕ КАРТИ ЗА ФИНАЛЕТО НА FIFA WORLD CUP 2018 RUSSIAСпорт

ДОДЕЛЕНИ ПРВИТЕ КАРТИ ЗА ФИНАЛЕТО НА FIFA WORLD CUP 2018 RUSSIA

Останаа уште две карти за финалето! Првиот циклус од забавната игра во која најдобриот учесник освои 2 карти за финалето…

Марсијал заминува бесплатно од Манчестер Јунајтед?Спорт
Вести

Марсијал заминува бесплатно од Манчестер Јунајтед?

Антони Марсијал би можел да си замине бесплатно од Манчестер Јунајтед ако клубот продолжи да води инает со него и…

Филипе Кутињо, новата ѕвезда на Бразил!Спорт
Вести

Филипе Кутињо, новата ѕвезда на Бразил!

Бразил сосема очекувано, се пласираше во осмина-финалето на Светското првенство во Русија, а Кариоките иако не блескаат, сепак докажаа дека…

Колку чинат модните изгледи на Меган Маркл???Мода и убавина
ХМММ...

Колку чинат модните изгледи на Меган Маркл???

Војвотката на Сасекс официјално е член на кралското семејство. По нејзината венчавка, се појави во јавноста само петпати, јавноста изгледа…

Емили Ратајковски во трендовски точкаст костим за капењеМода и убавина
ПОВТОРНО...

Емили Ратајковски во трендовски точкаст костим за капење

27-годишната манекенка и глумица Емили Ратајковски позира во купатило, облечена во трендовски костим за капење. Едноделниот син костим со точкаст…

Кајли Џенер ни покажува како се шминка за „Вог“Мода и убавина
МЕЈКАП ТУТОРИЈАЛ

Кајли Џенер ни покажува како се шминка за „Вог“

Кајли Џенер изгради козметичка империја со „Kylie Cosmetics“ и постојано ја надградува со нови и нови палети и производи. Ѕвездата…

Анџелина Џоли-елеганција на церемонија во ЛондонМода и убавина
КАКО ШТО И ДОЛИКУВА

Анџелина Џоли-елеганција на церемонија во Лондон

Анџелина Џоли присуствуваше на церемонија во катедралата Свети Павле во Лондон. 43-годишната актерка мамеше воздишки во беспрекорно издание. Холивудската ѕвезда носеше елегантен…