Како да ослабете природно без диета?Здравје и Фитнес

Како да ослабете природно без диета?

Ако имате вишок килограми, а сакате лесно да ослабете без диета и напорно вежбање тогаш имаме возбудливи вести за вас.…

Facebook со новитетМобилни и технологија
Интересно

Facebook со новитет

Facebook објави извештаи во кои, меѓу другото, се открива и дека преку сопствена вештачка интелигенција може да менува слики, на кои…

Гоца Тржан топлес ужива на плажаШоу бизнис и трач

Гоца Тржан топлес ужива на плажа

Гоца Тржан во моментов е на летен одмор во соседна Грција заедно со својот сопруг Рашо и ќерката. Гоца освен…

Таткото на Меган Маркл во интервју повторно зборуваше за неаШоу бизнис и трач

Таткото на Меган Маркл во интервју повторно зборуваше за неа

Томас Марк за британската телевизија „Добро утро, Британија“ дал ексклузивно интервју за односот меѓу неговата ќерка Меган и принцот Хари.…

Александра и Филип знаат каде ќе идат на меден месецШоу бизнис и трач
Баш убаво

Александра и Филип знаат каде ќе идат на меден месец

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ минатиот четврток стапија во брак пред повеќе од 900 гости. Пријовиќ има голем број на…

Ева Лонгорија и синчето навиваат заедно за МексикоШоу бизнис и трач
Преслатко

Ева Лонгорија и синчето навиваат заедно за Мексико

Ева Лонгорија по прв пат стана мајка пред неколку денови на 43 години. Веднаш по породувањето актерката на својот Инстаграм…

Северина ги здружи силите со Јала БратШоу бизнис и трач
Нов спот

Северина ги здружи силите со Јала Брат

Во сусрет на новиот албум на Северина, Хало, претстави уште една нова песна која ќе се најде на него. Станува…

Динча стана таткоШоу бизнис и трач
Честитки

Динча стана татко

Милан Динчиќ и Јелена Секуловиќ, во април оваа година стапија во брак. Динча стана татко. Неговата сопруга Јелена се породила…

Дуа Липа ги испровоцира Србите, ЈК оштро и одговориШоу бизнис и трач

Дуа Липа ги испровоцира Србите, ЈК оштро и одговори

Фудбалската репрезентација на Швајцарија го победи националниот тим на Србија со 2:1 со головите на Џердан Шаќири и Гранит Џака,…

Почина познатиот актер од серијата Чекор напредШоу бизнис и трач
Тажна вест

Почина познатиот актер од серијата Чекор напред

Еду дел Прадо почина во 41. година од воспаление на белите дробови предизвикани по тешка болест, пишува Хафингтон пост. Дел…