Со кого македонските ракометари ќе играат во Минхен?Спорт
Светското првенство ќе се игра во периодот од 9. до 27.јануари 2019 година

Со кого македонските ракометари ќе играат во Минхен?

Ракометната репрезентација на Македонија ги дозна имињата на противниците на Светското првенство во 2019 година, чии домаќини ќе бидат Данска…

ФИФА покрена постапка против претседателот на ФС Србија, Славиша КокезаСпорт
дали ќе бидат објективни?

ФИФА покрена постапка против претседателот на ФС Србија, Славиша Кокеза

Светската фудбалска организација (ФИФА) работи на случувањата од средбата помеѓу Швајцарија и Србија одиграна пред три дена во рамките од…

Македонија и нејзината филхармонија ја загубија Елена МисирковаШоу бизнис и трач
огромна загуба

Македонија и нејзината филхармонија ја загубија Елена Мисиркова

Почина македонската пијанистка Елена Мисиркова која низ годините беше често присутна на концертниот подиум со оркестарот на Македонската филхармонија. Последните…

Со една лажичка дневно бидете поздрави и подолговечни!Здравје и Фитнес
Вреди да пробаме..

Со една лажичка дневно бидете поздрави и подолговечни!

Сo eдна супена лажичка од  маслиновото масло на ден може да живеете подолго, тврдат експертите, масло кое е клучна компонента…

Must have ова лето, нежно розе боја!Мода и убавина
нежно и слатко

Must have ова лето, нежно розе боја!

Стручњаците најавија која боја од разноврсната палета ќе биде во тренд ова лето, па сега без многу двоумење може да појдете…

Од денеска Фејсбук ја наплаќа оваа опцијаМобилни и технологија
Е не плаќаме

Од денеска Фејсбук ја наплаќа оваа опција

Со новиот пилот проект, Фејсбук најави дека има за цел да наплаќа на членството во групите на оваа социјална мрежа.…

Слаѓа со преслатка порака под фотографијата на ќеркичкатаШоу бизнис и трач
Мајка

Слаѓа со преслатка порака под фотографијата на ќеркичката

Прекрасна фотографија беше објавена на Инстаграм профилот на Слаѓа Алегро. Слаѓа која пред десетина дена стана мајка, на својот профил…

Војна меѓу Кејт и МеганШоу бизнис и трач
Снаи

Војна меѓу Кејт и Меган

Кејт Мидлтон решила веќе да не и помага со совети на својата јатрва, Меган Маркл. Како што пишуваат британските таблоиди,…

Сара Мејс на плажа го покажа трудничкото стомачеШоу бизнис и трач
Изгледа прекрасно

Сара Мејс на плажа го покажа трудничкото стомаче

Сара Мејс и  Димитар Атанасовски го очекуваат своето прво дете. Тие во моментов се на одмор на Јонско море, од…

Кристијано Роналдо Џуниор го прослави 8-миот роденденШоу бизнис и трач
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!

Кристијано Роналдо Џуниор го прослави 8-миот роденден

Додека Кристијано Роналдо е посветен на ангажманите околу Светското првенство во фудбал, Џорџина Родригез ги презеде семејните обврски и му…