ДНЕВЕН ХОРОСКОП 25.06.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 25.06.2018

Овен Денес ќе бидете нервозни поради неможноста да завршите некои планирани работи. Но нервозата може само да ви одмогне. Најдобро…

Изолиран рај во Португалија#Убав живот
Покрај Атлантикот

Изолиран рај во Португалија

Сместен во внатрешноста на Синтра Касаис националниот парк, со поглед на португалскиот атлантски брег, хотелот „The Oitavos“ со пет ѕвездички…

Хамилтон го превзеде водството во генералниот пласманАвто-мото
Вести

Хамилтон го превзеде водството во генералниот пласман

Луис Хамилтон успеа да победи на Големата награда на Франција со што дојде до третата сезонска радост, а 65. победа…

Лош старт за македонските ракометари на Медитеранските игриСпорт
Вести

Лош старт за македонските ракометари на Медитеранските игри

Ракометната репрезентација на Македонија го претрпе и вториот пораз на Медитеранските игри во Тарагона откако попладнево загуби од Египет со…

Гомез: Му пријдов на Саутгејт за да му честитам на полувремето!Спорт
Вести

Гомез: Му пријдов на Саутгејт за да му честитам на полувремето!

Хернан Дарио Гомез беше во центарот на вниманието на почетокот на второто полуврме на денешниот меч од Светското првенство кога…

Табриа Мејџорс, нова убавица во плус сајз светотШоу бизнис и трач
како ви се допаѓа?

Табриа Мејџорс, нова убавица во плус сајз светот

Светот на плус сајз девојки доби нова ѕвезда по име Табриа Мејџорс, која е уште повпечатлива од колешките Ешли Грахам…

1500 денари месечно за користење на Фејсбук?Мобилни и технологија
нема шанси

1500 денари месечно за користење на Фејсбук?

Од Фејсбук соопштија дека се тестира услуга која на администраторите на одредени групи на социјалната мрежа ќе им овозможи наплатување…

Лука Модриќ оди во Баерн?Спорт
ептен добро засилување

Лука Модриќ оди во Баерн?

 „Дон балон“, капитенот на Хрватска веројатно ќе се пресели во редовите на минхенски Баерн и по завршувањето на светското првенство во…

Дру Баримор пред и после неколку часа шминкањеШоу бизнис и трач
нас ни е секако убава

Дру Баримор пред и после неколку часа шминкање

Прекрасната актерка Дру Баримор споделила неверојатна фотографија на “Инстаграм“ на којашто покажала како изгледа пред и после неколку часа шминкање. …

Роуз Лесли и Кит Харингтон ја крунисаа својата љубов со брак!Шоу бизнис и трач
Нека им е со среќа..

Роуз Лесли и Кит Харингтон ја крунисаа својата љубов со брак!

Aктерите од серијата “Game of Thrones”, вчера пристигнаа во шкотскиот град Абердин и беа дел од венчавањето на Роуз Лесли…