Се породи внуката на кралицата ЕлизабетаШоу бизнис и трач

Се породи внуката на кралицата Елизабета

Внуката на кралицата Елизабета Втора, Зара Тиндал, мажена за рагби ѕвездата Мајк Тиндал роди ќерка. Ова е второ дете на…

Кендис Свонпул стана мајка во втор патШоу бизнис и трач

Кендис Свонпул стана мајка во втор пат

Кендис Свонпул и Херман Николи го добија вториот син. Сексапилната манекенка се породи во вторникот наутро и тоа дома, после…

Кајли Миног во секси фустан на средба со принц ВилијамШоу бизнис и трач

Кајли Миног во секси фустан на средба со принц Вилијам

Кајли Миног на еден настан во Лондон се сретна со принц Вилијам, а Интернет се вжешти од коментари на сметка…

Се венчаа Пријовиќ и ЖивојиновиќШоу бизнис и трач
Како во бајките

Се венчаа Пријовиќ и Живојиновиќ

Александра Пирјовиќ денеска се мажи со синот на Лепа Брена, Филип Живојиновиќ. Во домот на Лепа Брена денеска е највесело,…

Ники Минаж тверкаше во базенШоу бизнис и трач
Ултра секси

Ники Минаж тверкаше во базен

Ники Минаж на својот Инстаграм профил ја најави својата нова песна која ја снима заедно со пејачката Ариана Гранде. Таа…

За пријателите, за дружбите…за нас!Музика и филм

За пријателите, за дружбите…за нас!

Скопско, како водечки пивски бренд во Македонија, уште од своите почетоци верува дека она што е најважно во животот е…

Објавени попустите за Late Night Shopping во Скопје Сити МолНастани
Одиме

Објавени попустите за Late Night Shopping во Скопје Сити Мол

Традиционално и оваа година, Скопје Сити Мол го организира големиот и единствен Late Night Shopping кој ќе се одржува викендов…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 21.06.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 21.06.2018

Овен (21.03-20.04) Можност за средба со личност која доаѓа од далеку. Контактите со странство се успешни и постои можност вашиот…

Оаза покрај мртвото море#Убав живот
Во Јордан

Оаза покрај мртвото море

Сместена во опкружување кое изгледа како да е надвор од овој свет, во близина на јорданската страна на Мртвото море,…

Салах: Сите сме заедно и не постои никакво недоразбирање!Спорт
Вести

Салах: Сите сме заедно и не постои никакво недоразбирање!

Во текот на изминатиот ден се појавија информаци кои велеа дека една од најголемите ѕвезди на Мундијалот, Мохамед Салах се…