Италијански шеф откри како правилно се јаде пицаЗанимливости

Италијански шеф откри како правилно се јаде пица

Постои начин на јадење пица за кој италијанскиот шеф Стефано Цирен вели дека единствен вистински начин на консумирање. Вели дека…

Џон Леџенд објави фотографија со сопругата и нејзините голи градиШоу бизнис и трач

Џон Леџенд објави фотографија со сопругата и нејзините голи гради

Џон Леџенд предизвика лавина од реакции кога на својот Инстаграм профил објави фотографија од својата полугола сопруга. На фотографијата позира…

Хари ја доби титулата за најголем кралски романтичарШоу бизнис и трач

Хари ја доби титулата за најголем кралски романтичар

Принцот Хари заедно со Mеган Маркл го доделија трофејот на џокејот Френки Деттори, а на бината не сакајќи Хари ја…

Ева Лонгорија ја објави првата фотографија со своето синчеШоу бизнис и трач
Преслатко

Ева Лонгорија ја објави првата фотографија со своето синче

Ева Лонгорија ја објави првата фотографија со својот син, потврдувајќи дека се породила на 19 јуни во Лос Анџелес. Сантијаго…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 20.06.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 20.06.2018

Овен (21.03 – 20.04) Многу поволен ден за повеќето претставници на вашиот знак, особено за оние директните, кои одат директно…

Запознајте ја секси новинарката од Санкт ПетербургУбавици
Сакате интервју?

Запознајте ја секси новинарката од Санкт Петербург

Дијана Коркурнова е студентка по новинарство на московскиот Институт за телевизија и радиско емитување. Таа е родена во декември 1996…

Македонија е еден од организаторите на ЕП за жени 2022 година!Спорт
Вести

Македонија е еден од организаторите на ЕП за жени 2022 година!

Македонија, заедно со Словенија и Црна Гора ја добија честа од ЕХФ да го организираат Европското првенство за жени во…

Од следната година Ред Бул ќе вози со Хонда моториАвто-мото
Вести

Од следната година Ред Бул ќе вози со Хонда мотори

Болидите на австрискиот тим Ред Бул следната сезона во Формула 1 ќе се натпреваруваат со мотори на Хонда откако првите…

После 17 години Вилшир го напушта АрсеналСпорт
Вести

После 17 години Вилшир го напушта Арсенал

Арсенал синоќа потврди дека ќе го ангажира голманот на Баер Леверкузен, Бернд Лено, а клубот го напушта Џек Вилшир. Англискиот…

Кајли Џенер ги покажа облините во тесна комбинацијаМода и убавина

Кајли Џенер ги покажа облините во тесна комбинација

Само четири месеци по породувањето, моделот Кајли Џенер изгледа во беспрекорна форма. За вечера со пријателите во Лос Анџелес, 20-годишната…