ДНЕВЕН ХОРОСКОП 19.06.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 19.06.2018

ОВЕН Утре ќе морате брзо да реагирате и да донесете одлука која нема да биде едноставна. Досега се двоумевте што…

Совршеното ергенско катче#Убав живот
Модерен дизајн

Совршеното ергенско катче

Софистицираниот, класичен и типично машки апартман лоциран во Берлин, Германија е навистина совршено ергенско катче. Овој стан изгледа како совршено…

Трета победа во низа за Марк МаркезАвто-мото
Вести

Трета победа во низа за Марк Маркез

Хонда и Марк Маркез дојдоа до првата победа во Франција по 2014. година. Шпанецот денеска беше далеку побрз од конкуренцијата,…

Македонските кошаркари одат на четврта победа!Спорт
Вести

Македонските кошаркари одат на четврта победа!

Македонската кошаркарска репрезентација ги започна подготовките за последниот натпревар од предквалификациите за европското првенство, против репрезентацијата на Швајцарија. Македонија и…

Се запалил авионот на репрезенативците на Саудиска АрабијаСпорт
Вести

Се запалил авионот на репрезенативците на Саудиска Арабија

Репрезентативците на Саудиска Арабија се соочиле со голема непријатност во текот на вчерашниот ден, откако авионот кој што ги превезувал…

BMW го претстави серискиот Series 8Авто-мото

BMW го претстави серискиот Series 8

Германскиот производител на „BMW“ официјално го претстави новото купе кој ќе се нарекува „Series 8“. Дизајнот на автомобилот е во…

Принцезата Софија се појави во креација слична на вториот невестински фустан на Меган МарклШоу бизнис и трач
КРАЛСКА ЕЛЕГАНЦИЈА

Принцезата Софија се појави во креација слична на вториот невестински фустан на Меган Маркл

Меган Маркл остава силен моден отпечаток. Софистицираната креација која 36-годишната војвотка ја носеше за вечерната свадбена прослава со принцот Хари…

Анџелина Џоли ги откри своите ставови за убавинатаШоу бизнис и трач

Анџелина Џоли ги откри своите ставови за убавината

Анџелина Џоли се смета за најубавата жена на светот, а ретко кој не би се согласил со ова. Неодамна, таа…

Амал Клуни прекрасна во бордо кадифен фустанМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Амал Клуни прекрасна во бордо кадифен фустан

Амал Клуни привлекува внимание со своите модни избори. Популарната сопруга на Џорџ Клуни присуствуваше на универзитетска гала во Лондон, а…

На венчавката на синот на Брена ќе има 60 телохранители!?Шоу бизнис и трач
ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМА СВАДБА

На венчавката на синот на Брена ќе има 60 телохранители!?

На венчавката на Филип Живојиновиќ и Александра Пријовиќ ќе дојдат гости од цел свет, ќе служат 160 келнери, додека една…