Повторно нови промени на ИнстаграмМобилни и технологија

Повторно нови промени на Инстаграм

Инстаграм потврди дека корисниците повеќе нема да може да видат ако некој направи screenshot од нивната стори објава. Претходно оваа…

Spice Girls ја откажаa турнејатаШоу бизнис и трач

Spice Girls ја откажаa турнејата

Ветената турнеја на Spice Girls, што требаше да им донесе на пејачките по 30 милиони фунти, нема да се одржи,…

„Мајкрософт“ со нов проект потопи 864 сервери во Атлантскиот океанМобилни и технологија
врвна технологија

„Мајкрософт“ со нов проект потопи 864 сервери во Атлантскиот океан

„Мајкрософт“ тестира користење на подводен центар за податоци во рамките на проектот „Natick“, a eксперименталниот објект бил внесен во контејнер…

Ново засилување, кои се двајцата играчи кои ќе завршат во Наполи?!Спорт
може сега ќе им тргне

Ново засилување, кои се двајцата играчи кои ќе завршат во Наполи?!

Наполи не успеа да дојде до пехарот во Серија А, меѓутоа се одлучи да отвори ново поглавје во кое улогата…

Пол Погба го коментираше наводното заминување од Манчестер ЈунајтедСпорт
дилемите сеуште постојат

Пол Погба го коментираше наводното заминување од Манчестер Јунајтед

Пол Погба, францускиот репрезентативец и член на Манчестер Јунајтед,  даде свое видување за шпекулациите кои го поврзуваат со враќање во…

Тјара Бенкс конечно го покажа своето лице без грам шминка!Шоу бизнис и трач
симпатична

Тјара Бенкс конечно го покажа своето лице без грам шминка!

Тјара Бенкс, 40-годишнаta манекенка на својот “Инстаграм“ профил објавила фотографија на којашто нема ниту грам шминка. Преубавата Тјара Бенкс веќе…

5 правила кои треба да ги практикувате за успешен тренинг!Спорт
практикувајте

5 правила кои треба да ги практикувате за успешен тренинг!

Температурите се веќе до плафон, летото пристигна, а вие сеуште не сте ја довеле Вашата фигура во совршен ред? Фитнес…

Александра Пријовиќ и Филип потпишаа пред брачен договорШоу бизнис и трач

Александра Пријовиќ и Филип потпишаа пред брачен договор

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ полека ги привршуваат подготовките за свадбената веселба која е закажана за идната недела. Тие двајца…