ДНЕВЕН ХОРОСКОП 15.06.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 15.06.2018

Овен Ќе се однесувате непромислено. Можно е да ги пропуштите предизвиците. Додека во прашањето поврзано со работата воглавно ќе бидете…

Импозантна вила во Лос Анџелес со ексклузивен поглед на градот#Убав живот
Sunset strip residence

Импозантна вила во Лос Анџелес со ексклузивен поглед на градот

“Sunset Strip Residence”, од дизајнерското студио “Mcclean Design Architects” е импозантна резиденција која ја сочинуваат три дела: луксузна вила, стаклена…

Палота проговори за трансфер плановите на неговиот клубСпорт
Вести

Палота проговори за трансфер плановите на неговиот клуб

Џејмс Палота проговори за трансфер плановите на неговиот клуб во летниот преоден рок. Рома деновиве ги потврди трансферите на Кристанте…

Македонската ракометна репрезентација обезбеди пласман на СПСпорт
Вести

Македонската ракометна репрезентација обезбеди пласман на СП

Македонската ракометна репрезентација во машка конкуренција обезбеди пласман на Светското првенство кое ќе се одржи во Германија и Данска. За…

Хектор Купер најави дека ќе игра со најдобриот состав!Спорт
Вести

Хектор Купер најави дека ќе игра со најдобриот состав!

Утре на Мундијалот во Русија се играат три натпревари, а вториот дуел од А групата меѓу Египет и Уругвај е…

Гога Секулиќ ќе добие дете со 15 години помладиот свршеникШоу бизнис и трач

Гога Секулиќ ќе добие дете со 15 години помладиот свршеник

Гога Секулиќ ќе добие дете со 15 години помладиот свршеник Урош Домановиќ, со кого веќе две години живее во Цирих.…

Иги Азалеја со нови голи фотографии на инстаграмШоу бизнис и трач

Иги Азалеја со нови голи фотографии на инстаграм

Иги Азалeја на Инстаграм покажа снимка од нејзината нова гола фото-сесија, покажувајќи дека раперката не страда од прекумерната работа. Фотографиите…

Женската банда од „Ocean’s 8“ со промоција во ЛондонМузика и филм
МОЌНО!

Женската банда од „Ocean’s 8“ со промоција во Лондон

Шест од осумте ѕвезди од „Ocean’s 8“ присуствуваа на премиерата на актуелниот филмски хит во Лондон. Ријана зачекори на црвениот…

Дизајнерот Стефано Габана ја нарече Селена Гомез „грда“Шоу бизнис и трач

Дизајнерот Стефано Габана ја нарече Селена Гомез „грда“

Стефано Габана дефинитивно нема влакна на јазикот, ниту на социјалните мрежи. Коосновачот на модната куќа Dolce & Gabbana, даде недоличен…

Меган Маркл и кралицата Елизабета преноќија во кралскиот возШоу бизнис и трач

Меган Маркл и кралицата Елизабета преноќија во кралскиот воз

Меган Маркл започна со извршување на своите кралски обврски. 36-годишната војвотка ја придружуваше кралицата Елизабета на официјална посета на Чешир.…