ДНЕВЕН ХОРОСКОП 13.06.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 13.06.2018

ОВЕН Чувствувате дека доаѓаат промени и тоа ве плаши. Наместо да стравувате, разгледајте ги добрите страни од новонастанатата ситуација. Овие…

Работна маса од соништата#Убав живот
Врвен дизајн

Работна маса од соништата

Grovemade Desk Collection е линија на стилизирани дрвени аксесоари за работни маси дизајнирани од Џо Менсфилд и Кен Томита од…

Историска четвртина на кошаркарите на САД до 18 годиниСпорт
Вести

Историска четвртина на кошаркарите на САД до 18 години

Селекцијата на САД ја декласира Панама на шампионатот на Америка за кошаркари до 18 години. Младите Американци славеа со 118:26.…

Рускиот репрезентативец со интересна изјаваСпорт
Вести

Рускиот репрезентативец со интересна изјава

Светското првенство во Русија почнува во четврток со натпреварот помеѓу домаќинот Русија и Саудиска Арабија, а покрај овие две репрезентации,…

Перес спремен да го одврзе кесето во престојниот преоден рокСпорт
Вести

Перес спремен да го одврзе кесето во престојниот преоден рок

По неколкугодишна апстиненција Реал Мадрид се враќа на трансфер-пазарот, нешто што најмногу му недостасуваше на Флорентино Перес. Новиот тренер Хулен…