LG ThinQ ќе има екран со 4K резолуцијаМобилни и технологија

LG ThinQ ќе има екран со 4K резолуција

Иако „LG“ неодамна во продажба го пушти својот смартфон „G7 ThinQ“, гласините за неговиот наследник во 2019-та, веќе почнаа да…

Голема радост во семејството на Рада МанојловиќШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ!

Голема радост во семејството на Рада Манојловиќ

Познатата пејачка Рада Манојловиќ вчера имаше голем повод за славење, а радосната вест веднаш ја сподели со фановите. Имено таа…

Ким Кардашијан советува како да се потенцираат женските облиниШоу бизнис и трач

Ким Кардашијан советува како да се потенцираат женските облини

Ким Кардашијан покажа како може да се нагласат женските облини со избор на тесна облека. Тесниот црвен комбинезон, Кардашијан го…

На повидок уште една кралска свадбаШоу бизнис и трач
ХМММ...

На повидок уште една кралска свадба

Братучетката на принцот Хари, принцезата Јуџини, на 12 октомври ќе се венча со Џек Бруксбанк.  Свадбата ќе се одржи во…

Пристигнува новиот Audi Q8Авто-мото
МОЌНО!

Пристигнува новиот Audi Q8

Audi го искористи доцнењето во однос на нив и го подготви најнапредниот модел во оваа класа. Како ризница на технологиите…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 14.06.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 14.06.2018

Овен Недоразбирањата со вашиот претпоставен можат многу лошо да делуваат врз вашето напредување на професионален план. Бидете посмирени и обидете…

Данска убавица која изгледа волшебно!Убавици
Ќе ве освои

Данска убавица која изгледа волшебно!

Солвеиж Морк Хенсен е фотомодел од Данска, родена на 13-ти април 1990 година. Таа стана светски позната во 2015 година,…

Македонските ракометари се пласираа на СПСпорт
Вести

Македонските ракометари се пласираа на СП

Во Клуж, Романија, Македонија вечерва загуби од домаќинот, но тоа не беше загрозувачки пораз кој ќе ја урне надежта на…

Мундијалот 2026-та со нов формат ќе се одржи во три земјиСпорт
Вести

Мундијалот 2026-та со нов формат ќе се одржи во три земји

Конгресот на ФИФА денеска гласаше Светското првенство во 2026-та година да се одржи во Канада, САД и Мексико, кои ја…

Продолжуваат проблемите во шпанскиот таборСпорт
Вести

Продолжуваат проблемите во шпанскиот табор

Шпанија вчера беше изненадена со тоа што Жулен Лопетеги беше промовиран во нов тренер на Реал, за денеска да дојде…