Polestar 1 ќе го видиме во средината на ЈулиАвто-мото

Polestar 1 ќе го видиме во средината на Јули

Хибридното спортско купе на побрендот на Volvo, Polestar 1 е претставено уште во октомври, но јавноста за прв пат ќе…

Антони Марсијал е можна замена за Гонзало ИгуаинСпорт
дали ќе има трансфер?

Антони Марсијал е можна замена за Гонзало Игуаин

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри побарал од управата на клубот во Торино да го донесат Антони Марсијал од Манчестер Јунајтед…

Која музичка ѕвезда ќе го отвори Светското првенство во Русија?!Шоу бизнис и трач
добар избор

Која музичка ѕвезда ќе го отвори Светското првенство во Русија?!

Роби Вилијамс ја има честа оваа година да пее на церемонијата на отворањето на Светското првенство во Русија, на стадионот…

Роберт де Ниро им се извини на Канаѓаните во име на Доналд ТрампШоу бизнис и трач
му пукнал филмот веќе

Роберт де Ниро им се извини на Канаѓаните во име на Доналд Трамп

Познатиот американскиот актер Роберт де Ниро им се извини на граѓаните на Канада за, како што рече, идиотското однесување на…

FIFA 19 во септември пристигнува со Лигата на шампионитеЗанимливости
народе навали

FIFA 19 во септември пристигнува со Лигата на шампионите

Популарната видео игра FIFA 19 го објави првиот трејлер и потврди дека и официјално пристигнува на 28-ми септември. Како што…

Аријана Гранде се вери со момчетоШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ!

Аријана Гранде се вери со момчето

Аријана Гранде и Пит Дејвидсон ги изненадија своите фанови со веста дека се верија. Парот беше во врска само неколку…

ДНЕВЕН ХОРОСОКОП 12.06.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСОКОП 12.06.2018

Овен Навистина среќен ден за претставниците родени во втората декада, бидејќи ќе сретнат сродна душа со која што ке споделат…

Португалско-германските гени се одговорни за оваа убавина!Убавици
Совршенство

Португалско-германските гени се одговорни за оваа убавина!

Бела Лучија е ново лице во светот на моделингот, а нејзиното потекло е од Португалија и Германија, но долги години…