Реал Мадрид подготвен да одвои 100 милиони евра за ЕриксенСпорт
Вести

Реал Мадрид подготвен да одвои 100 милиони евра за Ериксен

Кристијан Ериксен многу веројатно по Мундијалот ќе ги напушти редовите на Тотенхем. Одличниот играч за врска кој зад себе има…

Антони Марсијал желба на Масимилиано АлегриСпорт
Вести

Антони Марсијал желба на Масимилиано Алегри

Масимилиано Алегри побарал од управата на клубот во Торино да го донесат Антони Марсијал од Манчестер Јунајтед како можна замена…

Шпанија без Пике и Силва на стартот на СП?Спорт
Вести

Шпанија без Пике и Силва на стартот на СП?

Селекцијата на Шпанија во големото дерби против Португалија ќе го отвори настапот на Светското првенство во Русија. Но фуријата се…

Хилари Даф е повторно бременаШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ!

Хилари Даф е повторно бремена

Холивудската ѕвезда Хилари Даф официјално ја објави својата бременост преку нејзините лични профили на социјалните мрежи. „Со Метју Кома очекуваме…

Бијонсе и Џеј Зи споделија интимна фотографија во јавностШоу бизнис и трач
ЉУБОВ!

Бијонсе и Џеј Зи споделија интимна фотографија во јавност

Бијонсе и Џеј Зи пишуваат историја на светската сцена. Иако сега изгледа шокантно, фотографиите од нивната интима се индиго на…

Бела Хадид е дел од новата кампања на DIORМода и убавина
УБАВИЦА

Бела Хадид е дел од новата кампања на DIOR

Бела Хадид продолжува како заштитно лице на Диор,рекламирајќи ја новата линија на декоративна козметика. Новата колекција од Диор Мејкап е…

Кендал Џенер повторно со прескап стајлингШоу бизнис и трач
НИ ПОМАЛКУ,НИ ПОВЕЌЕ...

Кендал Џенер повторно со прескап стајлинг

Кендал Џенер веќе многу пати шокираше со своите комбинации на облека, како на пример, кога носеше чизми на „Сен Лорен“…

Росалинда и денес е латино убавицаШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е!

Росалинда и денес е латино убавица

Мексиканската ѕвезда Талија не остана незабележана на доделувањето на театарските награди Тони, кое синоќа се одржа во Њујорк. 46-годишната актерка,…

Викторија го демантираше разводот со ДејвидШоу бизнис и трач

Викторија го демантираше разводот со Дејвид

Викторија и Дејвид Бекам се заедно веќе 19 години, а во медиумите кружат бројни приказни за нивниот развод. Обложувалниците почнаа…

Ова ќе добие Емина по разводотШоу бизнис и трач

Ова ќе добие Емина по разводот

Емина Јаховиќ и Мустафа Санадал официјално се разведоа во Истанбул по 10 години брак. Како што пренесуваат турските медиуми пејачката…