Новата Kia Niro EVАвто-мото

Новата Kia Niro EV

По неколку неделните најави конечно на сцената се појави „Kia Niro EV“. Електричниот кросовер кој е адут на јужнокорејскиот производител…

И на 52 години Синди Крафорд е заводливаШоу бизнис и трач
НИ ПОМАЛКУ,НИ ПОВЕЌЕ...

И на 52 години Синди Крафорд е заводлива

Американскиот филмски институт ја додели 46-тата награда за Животно дело, која замина во рацете на Џорџ Клуни. На галата организирана во…

Војвотката Кетрин прекрасна во сино по повод роденденот на кралицатаШоу бизнис и трач
ОТМЕНА ДАМА

Војвотката Кетрин прекрасна во сино по повод роденденот на кралицата

Војвотката Кетрин, принцот Вилијам, принцот Џорџ и принцезата Шарлот беа дел од прославата по повод роденденот на кралицата Елизабета II.…

Џорџ Клуни доби награда за животно делоШоу бизнис и трач
ЗАСЛУЖЕНО

Џорџ Клуни доби награда за животно дело

Џорџ Клуни беше почестен со престижната награда за Животно дело на Американскиот филмски институт. На 57-годишниот актер му беше врачена…

Кој ќе ја замени Меган Маркл во Suits?Музика и филм
ИНТЕРЕСНА ЗАМЕНА

Кој ќе ја замени Меган Маркл во Suits?

Популарната серија Suits се враќа на малите екрани, но без двајца главни глумци – Патрик Адамс и од неодамна англиската…