ДНЕВЕН ХОРОСКОП 09.06.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 09.06.2018

Овен (21.03 – 20.04) Многу поволен ден за повеќето претставници на вашиот знак, особено за оние директните, кои одат директно…

Париски шарм со зелени детали#Убав живот
Еднособен стан

Париски шарм со зелени детали

Oваа шармантна оаза во Париз уште еднаш докажува дека вистинската боја за мали станови е белата. Еднособниот стан од 33…

Веселин Вујовиќ се соочува со семејна загуба неколку дена пред мечот против УнгаријаСпорт
Вести

Веселин Вујовиќ се соочува со семејна загуба неколку дена пред мечот против Унгарија

Веселин Вујовиќ се соочува со семејна загуба, на неколку дена пред мечот против Унгарија во бараж средбата. Утрово починала мајката…

Антиќ вербално го нападна судијата во српскиот плеј-офСпорт
Вести

Антиќ вербално го нападна судијата во српскиот плеј-оф

Перо Антиќ можеше да биде трагичар на првиот меч од финалето во српскиот плеј-оф. Поранешниот македонски репрезентативец тотално излезе од…

Џони Еванс е официјално нов фудбалер на тимот на Лестер!Спорт
Вести

Џони Еванс е официјално нов фудбалер на тимот на Лестер!

Џони Еванс и официјално е нов фудбалер на тимот на Лестер откако утрово стави потпис на тригодишен договор со поранешниот…

Се самоуби Ентони БордејнШоу бизнис и трач

Се самоуби Ентони Бордејн

Светски познатиот готвач и раскажувач, Американецот кој не прошета по светот и ни ги прикажа сите откачени јадења, Ентони Бордејн,…

Војводката Меган ќе се бори против ова правило на кралствотоШоу бизнис и трач

Војводката Меган ќе се бори против ова правило на кралството

Кога Меган Маркл се венча за Хари, ја доби титулата војвотката од Сасекс, но нејзините деца ќе бидат во поинаква…

Сораја се огласи за The Sun и проговори за врската со НејмарШоу бизнис и трач

Сораја се огласи за The Sun и проговори за врската со Нејмар

Сораја Вучелиќ овие денови предизвика планина од реакции откако во медиумите се појавија информации дека на старлетата и е забранет…

Душко и Јелена купија авион вреден 2 милиони евраШоу бизнис и трач
се има се може

Душко и Јелена купија авион вреден 2 милиони евра

 Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ капарисале скапоцен бизнис џет, кој во моментов се прави во Охајо, а ќе им биде…

“Коктел од лубеница” рецепт по кој ќе го запамтите летото!Занимливости
ммм изгледа примамливо

“Коктел од лубеница” рецепт по кој ќе го запамтите летото!

Доколку сте во потрага на оригинален коктел, којшто ќе чини малку, а го има оној освежувачки летен вкус, тогаш ние…