ДНЕВЕН ХОРОСКОП 08.06.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 08.06.2018

Овен Правите се’ за да ги нагласите своите естетски вредности. Многумина од вас што се занимаваат со уметност ќе успеат…

Фантастична вила од Perkins+Will#Убав живот
Одличен дизајн

Фантастична вила од Perkins+Will

Светски познатото дизајнерско студио Perkins+Will ја дизајнираше неверојатната луксузна вила Caruth Boulevard… Оваа неверојатна семејна вила се наоѓа во Далас,…

Уште една победа до одбрана на титулата на Голден СтејтСпорт
Вести

Уште една победа до одбрана на титулата на Голден Стејт

Голден Стејт е блиску до освојување на третата шампионска титула во НБА. Екипата од Калифорнија победи во третиот натпревар во…

И Ливерпул покажа интерес за БекерСпорт
Вести

И Ливерпул покажа интерес за Бекер

Алисон Бекер минатата сезона воодушеви со неговите настапи за Рома и со тоа го привлече вниманието на најголемите клубови. Бразилецот…

Челзи покажа интерес за ИгуаинСпорт
Вести

Челзи покажа интерес за Игуаин

Гонзало Игуаин ги подгреа шпекулациите за негов трансфер во Англија откако навести дека може да го напушти италијанскиот шампион Јувентус.…

Новиот лик во Q семејството: Audi Q8Авто-мото

Новиот лик во Q семејството: Audi Q8

Audi Q8 ја комбинира елеганцијата на луксуз во купе со четири врати со практична разновидност на голем SUV. Богатно опремен,…

Сораја Вучелиќ исчезна?Шоу бизнис и трач

Сораја Вучелиќ исчезна?

Сораја Вучелиќ пред неколку дена беше во центарот на вниманието откако известија дека е протерана од Србија и е прогласена…

Послушајте ги овие совети и батеријата ќе ви трае подолгоМобилни и технологија

Послушајте ги овие совети и батеријата ќе ви трае подолго

Доколку сакате батеријата на вашиот смартфон уред да остане во добра состојба, морате да водите сметка на неколку работи. Истражувањата…

Рита Ора со провокативни фотографии од плажаШоу бизнис и трач

Рита Ора со провокативни фотографии од плажа

Рита Ора реши да ги шокира фановите. Прво со промената на фризурата, а потоа со фотографија од градите кои едвај…

Емина и Мустафа официјално разведениШоу бизнис и трач

Емина и Мустафа официјално разведени

Емина и Мустафа денес официјално се разведоа и по тој повод објавија заедничко соопштение. „Од денес поради нашите деца Јаман…