Позната причината зошто Анџелина Џоли не се појави на кралската свадбатаШоу бизнис и трач

Позната причината зошто Анџелина Џоли не се појави на кралската свадбата

Анџелина Џоли не дошла на венчавката на Хари и Меган, а се шпекулира дека му е налутена на кралското семејство.…

Емили Рајтаковски со само една слика успеа да испровоцира низа коментариШоу бизнис и трач
Згодна

Емили Рајтаковски со само една слика успеа да испровоцира низа коментари

Емили Рајтаковски со само една слика успеа да испровоцира низа коментари и непристојни понуди. Емили објавила фотографија на која со…

Јелена Карлеуша искрено за пластичните операцииШоу бизнис и трач

Јелена Карлеуша искрено за пластичните операции

Јелена Карлеуша отворено зборуваше за естетските корекции кои ги има направено на себе. „Јас сум некој кој одамна, одамна ги…

Кончита Вурст со нов изгледШоу бизнис и трач

Кончита Вурст со нов изглед

Кончита Вурст односно Томас Нојвирт, го шокираше светот кога се појави во Австрија на изборот за песна за Евровизија. На…

Мемфис Депај е нов фудбалер на МиланСпорт
одличен фудбалер

Мемфис Депај е нов фудбалер на Милан

Како што пренесуваат италијанските медиуми, холандскиот крилен напаѓач Мемфис Депај е нов фудбалер на Милан. Депај го напушта Лион и…

Ни Северина не одолеа на најголемиот тренд за оваа сезонаШоу бизнис и трач
Стилска

Ни Северина не одолеа на најголемиот тренд за оваа сезона

Северина Којиќ од секогаш ги импресионирала своите фанови со својот изглед и стил, а овој пат таа ги изненади сите…

До каде е одлуката на Гризман?Спорт
што ли ќе реши..

До каде е одлуката на Гризман?

Одлуката за својата иднина Антоан Гризман ќе ја соопшти по крајот на пријателскиот меч меѓу Франција и Италија, пред стартот…

Sony наскоро ќе го претстави PlayStation One ClassicМобилни и технологија
фала богу

Sony наскоро ќе го претстави PlayStation One Classic

После Nintendo и Atari, на пазарот во иднина би можела да се појави и Classic верзија на PlayStation One на…

Аријана Гранде на новата насловна на “Вог”Шоу бизнис и трач
убаво и тргна

Аријана Гранде на новата насловна на “Вог”

Пејачката Аријана дефинтивно премногу е посветена на својата кариера, а сега заблеска и на насловната страница на Британскиот “Вог” за…

Домашни маски за коса кои прават чуда!Мода и убавина
испробано добро!

Домашни маски за коса кои прават чуда!

Секојдневното пеглање, фенирање или пак виткање на косата, може да биде фатално за истата, а испуканите врвови со сигурност ќе…