Мет Лебланк го напушта “Top Gear”Авто-мото
а баш беше погоден

Мет Лебланк го напушта “Top Gear”

Популарниот актер Мет Лебланк соопштил дека следната сезона на серијалот, која ќе се емитува подоцна оваа година, ќе биде последна…

Борис Бекер се разведува од манекенката ЛилиШоу бизнис и трач
а мислевме дека е голема љубов

Борис Бекер се разведува од манекенката Лили

Германските медиуми пренесуваат дека некогашната тенисерска ѕвезда, 50 годишниот германски тенисер Борис Бекер се разведува од својата долгогодишна сопруга Лили.…

Никол Кидман проговори за спонтаниот абортусШоу бизнис и трач
неубави случувања

Никол Кидман проговори за спонтаниот абортус

Никол Кидман пред 27 годиниа имала вонматерична бременост и го изгубила првото бебе со поранешниот сопруг Том Круз, а болката…

Желсон Мартинс заминува од Спортинг Лисабон?Спорт
скап трансфер

Желсон Мартинс заминува од Спортинг Лисабон?

Медиумите во Португалија пренесуваат дека од редовите на Арсенал подготвуваат понуда за крилниот фудбалер на Спортинг Лисабон, Желсон Мартинс. Мартинс…

Хали Бери во врска со познатиот холивудски актер?!Шоу бизнис и трач
нека и е со среќа..

Хали Бери во врска со познатиот холивудски актер?!

Aмериканските медиуми пишуваат дека познатата актерка Хали Бери “запливала” во емотивна романса со Кијану Ривс. Иако Бери и Ривс се…

Внуката на принцезата Дијана освојува на секој чекорШоу бизнис и трач
ЗНАЕ КАКО

Внуката на принцезата Дијана освојува на секој чекор

Дваесет и седумгодишната Кити Спенсер беше една од официјално поканетите гости на кралската венчавка на Меган Маркл и принцот Хари,…

Која е омилената снаа на кралицата Елизабета?Шоу бизнис и трач
ХМММ...

Која е омилената снаа на кралицата Елизабета?

По свадбата на Хари и Меган, медиумите секојдневно успеваат да дојдат до нова приказна за кралското семејство. До сега се…

9 интересни факти кои веројатно не ги знаете за Дуа ЛипаМузика и филм
СЕГА ГИ ЗНАЕМЕ

9 интересни факти кои веројатно не ги знаете за Дуа Липа

Дуа Липа е петпати номинирана за Британските награди и доминира на музичките топ листи, а во последниве неколку години ја…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 02.06.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 02.06.2018

Овен На работа и понатаму добро ќе ви оди. И не само добро, ќе ги зголемите контактите и повеќе ќе…

Современ дуплекс во Њујорк#Убав живот
Едноставен дизајн

Современ дуплекс во Њујорк

Архитектонско студио од Њујорк комплетно го редизајнираше и реновираше овој дуплекс од 230м лоциран во познатата населба West Village. Овој…