Пипа Мидлтон ќе стане мајкаШоу бизнис и трач
Наскоро бебе

Пипа Мидлтон ќе стане мајка

Сестрата на војвотката Кејт Мидлтон, Пипа Мидлтон ќе стане мајка во октомври оваа година. Таа со сопругот Џејмс Метјуз го…

6 европски езера идеални за одморЗанимливости
Вреди да се посетат

6 европски езера идеални за одмор

Природа, планини, езера. Идеални за кампување, идеален за слободни активности. Ако одлучите да одите на една од овие шест места,…

Најскапиот град за живот е во ЕвропаЗанимливости
Очекувано

Најскапиот град за живот е во Европа

Меѓународниот економски центар во Цирих останува најскапиот град во светот. Главниот град на Египет го држи најевтиното место неколку години…

„Грдата Бети“ стана мајка. Се породи Америка ФерераШоу бизнис и трач
Честитки

„Грдата Бети“ стана мајка. Се породи Америка Ферера

Американската актерка Америка Ферера, која веќе неколку години ја играше Бети Суарез во серијата Грдата Бети, стана мајка. Оваа 34-годишна…

Највисокиот египетски суд донесе одлука да го укине YouTubeМобилни и технологија

Највисокиот египетски суд донесе одлука да го укине YouTube

Највисокиот египетски суд донесе одлука да го укине YouTube во земјата на еден месец, поради видеата коишто содржат непримерни содржини…

Ова е функцијата на малата црна точка позади IphoneМобилни и технологија
Добра информација

Ова е функцијата на малата црна точка позади Iphone

92% од луѓето кои го користат новиот телефон, не знаат каква е функцијата на малото црно дупче меѓу блицот и…

Анастасија Ражнатовиќ со нов имиџ, по стапките на мајка иШоу бизнис и трач
Тренди

Анастасија Ражнатовиќ со нов имиџ, по стапките на мајка и

Анастасија Ражнатовиќ по стапките на својата мајка ја скрати косата која и беше нејзин заштитен знак. Таа на социјалните мрежи…

Дуа Липа ќе лансира модна колекцијаМода и убавина
ЕДВАЈ ЧЕКАМЕ!

Дуа Липа ќе лансира модна колекција

Модното партнерство на годината е објавено – наскоро ќе пристигне колекцијата од двајцата соработници Дуа Липа и компанијата „Ниден“.  И…

Меган Маркл како девојче фан на Владе ДивацШоу бизнис и трач

Меган Маркл како девојче фан на Владе Дивац

Глобалната еуфорија поради венчавката на принцот Хари и Меган Маркл не ги заобиколи ниту Сакраменто Кингс кои ги изненадија следбеници…

Меган Маркл и принцот Хари ќе бидат соседи со БекамШоу бизнис и трач

Меган Маркл и принцот Хари ќе бидат соседи со Бекам

Принцот Хари и Меган Маркл потпишале договор за двегодишен наем на дом со локација на имот во Котсволдс, на околу…