ДНЕВЕН ХОРОСКОП 31.05.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 31.05.2018

ОВЕН Се чувствувате малку постабилно и полека почнувате да им се посветувате на работите кои досега ги одложувавте. Проблемот е…

Луксузната Casa Gomez#Убав живот
Во Мексико

Луксузната Casa Gomez

Футуристичкиот дизајн на вилата „Casa Gomez“ ја комбинира љубовта кон современите облици со комфорот на разнобојниот ентериер и отворениот простор.…

Давитков ја претстави листата на кошаркари кои ќе играат против ШвајцаријаСпорт
Вести

Давитков ја претстави листата на кошаркари кои ќе играат против Швајцарија

Кошаркарската репрезентација на Македонија во јуни ќе го одигра последниот натпревар од првата фаза во европските претквалификации за Европското првенство…

Гвардиола: Им симнувам капа на Зидан и играчитеСпорт
Вести

Гвардиола: Им симнувам капа на Зидан и играчите

Пеп Гвардиола беше гостин при денешниот акт кој го одржа Фондацијата Јохан Кројф во Барселона, а новинарите го искористија присуството…

Салах ќе го пропушти натпреварот против УругвајСпорт
Вести

Салах ќе го пропушти натпреварот против Уругвај

Мохамед Салах најверојатно ќе го пропушти првиот натпревар од Мундијалот во Русија против Уругвај поради повредата добиена на финалето од…

Одлучете вие, Honda NSX vs Mercedes-AMG GT RАвто-мото
што е подобро?

Одлучете вие, Honda NSX vs Mercedes-AMG GT R

Кога станува збор за овие два модели, целата сличност завршува со конфигурацијата на каросеријата, а за почеток, AMG има погон…

Мараја Кери го продала вереничкиот прстен вреден 10 милиони долариШоу бизнис и трач
убаво направила

Мараја Кери го продала вереничкиот прстен вреден 10 милиони долари

Долга битка се водеше помеѓу пејачката Мараја Кери и нејзиниот некогашен вереник Џејмс Пакер околу вереничкиот прстен со кој ја…

Манчестер јунајтед извојува за Диого ДалотСпорт
во него има голем потенцијал

Манчестер јунајтед извојува за Диого Далот

Жозе Мурињо, ја добил битката со Реал и Јувентус, па својот млад сонародник, Диого Далот е првото летно засилување на…

Левандовски прави трансфер?!Спорт
одличен фудбалер

Левандовски прави трансфер?!

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, најверојатно во овој преоден рок ќе го напушти клубот, открил неговиот менаџер Пини Захави.…

Бременоста ја донесе до непрепознатливост!Шоу бизнис и трач
може да обрне внимание на себе..

Бременоста ја донесе до непрепознатливост!

Една од најубавите актерки, Ева Лонгорија, била фатена без шминка, во сосема непрепознатливо издание од тоа што ја знаеме. Ева,…