Мила Кунис со нов имиџШоу бизнис и трач

Мила Кунис со нов имиџ

Мила Кунис се појави на доделувањето на Билбордс наградите во Лас Вегас, а најдобар впечаток на се оставила со нејзината…

Харви Вајнстин денес и се предаде на полицијатаШоу бизнис и трач

Харви Вајнстин денес и се предаде на полицијата

Харви Вајнстин денес и се предаде на полицијата во Њујорк поради обвинувањата за сексуално вознемирување. Весникот се повикува на два…

Македонија е на 11-то место по избор за најубаво знаме!Занимливости
барем во топ 5 да сме..

Македонија е на 11-то место по избор за најубаво знаме!

На гласањето за најубаво знаме на светот на кое учествуваат 250 земји, македонското знаме во моментов се наоѓа на 11-тото…

БМВ упати провокација до МерцедесАвто-мото
иновативно

БМВ упати провокација до Мерцедес

Баварскиот производител деновиве излезе со новата реклама за Х2 и испратија „мала провокација“ до својот најголем ривал – Мерцедес. На…

5 намирници кои наутро расонуваат повеќе од кафеЗдравје и Фитнес

5 намирници кои наутро расонуваат повеќе од кафе

Повеќето луѓе наутро кога ќе се разбудат најпрво посегнуваат по шолја кафе бидејќи им дава енергија. Меѓутоа, кафето не е…

Роналдињо ќе прави венчавка со две жени во исто времеШоу бизнис и трач
лудило..

Роналдињо ќе прави венчавка со две жени во исто време

Фудбалската ѕвезда Роналдињо ќе прави венчавка со две жени во исто време, а нивниот план е да изградат хармоничен однос…

Кои се најпродаваните автомобили во Европа?Авто-мото
автомобилот е потреба

Кои се најпродаваните автомобили во Европа?

Според последните статистики на изданието „focus2move“ продажбата на нови автомобили во земјите на ЕУ се одвива добро. Кои се најпродаваните…

Ева Лонгорија го продава својот раскошен домШоу бизнис и трач

Ева Лонгорија го продава својот раскошен дом

Ева Лонгорија ја намали цената за нејзината куќа во Холивуд за половина милион долари во март, но таа сè уште…

Хјустон во тесно водство со Голден Стејт!Спорт
победа си е победа

Хјустон во тесно водство со Голден Стејт!

Првиот играч на Хјустон Џејмс Харден одигра лош натпревар синоќа против шампионот Голден Стејт, но сепак неговата екипа победи со…

Нов тренд за сезоната,GinghamМода и убавина

Нов тренд за сезоната,Gingham

Моделот Gingham е еден од најголемите трендови за летово што доаѓа. Во проѕирни и прозрачни варијанти и убави пастелни бои, овој модел…