ДНЕВЕН ХОРОСКОП 24.05.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 24.05.2018

Овен (21.03-20.04) Можност за средба со личност која доаѓа од далеку. Контактите со странство се успешни и постои можност вашиот…

Вечерва концерт на Мугер Фугер во МКЦНастани
Повелете

Вечерва концерт на Мугер Фугер во МКЦ

Алтернативниот бенд Мугер Фугер вечерва ќе го промовира својот нов албум насловен „Татко“, со почеток од 21 часот, во Младинскиот Културен Центар…

Ford GT е продаден за неверојатни 1,8 милиони долариАвто-мото
кога имаат пари...

Ford GT е продаден за неверојатни 1,8 милиони долари

На јавна аукција е продаден моќниот Ford GT за 1.815.000 долари, што е четири пати повеќе од основната цена на…

Што му понуди ПСЖ на Буфон?!Спорт
бизнис е бизнис

Што му понуди ПСЖ на Буфон?!

Џанлуиџи Буфон по крајот на оваа сезона,по цели 17 години одлучи да го напушти Јувентус, а  речиси сигурно негова следна…

Анчелоти го избра репрезентативецот на ЧилеСпорт
добра одлука

Анчелоти го избра репрезентативецот на Чиле

Карло Анчелоти, инаку поранешен тренер на Милан, Челси, ПСЖ, Реал Мадрид и Баерн Минхен, вчера бил забележан како влегува во…

Како до доживотен попуст од 50% во Пума?!Занимливости
интересна акција

Како до доживотен попуст од 50% во Пума?!

Најпопуларните женски патики во моментов ги носат спомениците низ Скопје кои дефнитивно знаат што да изберат.  Со интересна герила акција…

На овој рај се стига само со брод#Убав живот
А вреди и тоа како

На овој рај се стига само со брод

Кога некој го замислува рајот, на памет прво ви доаѓаат белите песоци и кристално бистрата вода. Повеќето дестинации за одмор…

Артем Маркелов откри дека не би прифатил можност да вози во Ред Бул или Торо РосоАвто-мото
Вести

Артем Маркелов откри дека не би прифатил можност да вози во Ред Бул или Торо Росо

Артем Маркелов откри дека не би прифатил можност да вози во Ред Бул или Торо Росо во моментов затоа што…

Унаи Емери: Среќен сум што се придружувам на еден од најдобрите клубовиСпорт
Вести

Унаи Емери: Среќен сум што се придружувам на еден од најдобрите клубови

Откако се шпекулираше дека ќе се случи тоа во изминатиов период, денес и официјално Унаи Емери беше назначен за нов…

Дел Боске со свое мислење за натпреварот помеѓу Реал Мадрид и ЛиверпулСпорт
Вести

Дел Боске со свое мислење за натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Ливерпул

Висенте Дел Боске даде свое мислење за претстојното финале од Лигата на шампионите во кое ќе играат европскиот првак Реал…