Бело поткровје со ретро шарм#Убав живот
Чисто и романтично

Бело поткровје со ретро шарм

Неодоливо бело и романтично, со ретро шарм, топол амбиент и лежерна скандинавска нота – вака во неколку зборови може да…

Леброн Џејмс продолжи да пишува историја во НБАСпорт
Вести

Леброн Џејмс продолжи да пишува историја во НБА

Кошаркарите на Кливленд изедначија 2:2 во серијата победи во надигрувањето на Источната конференција. Во четвртиот натпревар го поразија Бостон. Леброн…

Сенад Лулиќ: Мораме да останеме позитивни!Спорт
Вести

Сенад Лулиќ: Мораме да останеме позитивни!

Фудбалерите на Интер синоќа направија голем подвиг и со пресврт и победа над Лацио (2:3) во последното коло од Серија…

Буфон: Наскоро ќе откријам кој е мојот следен чекорСпорт
Вести

Буфон: Наскоро ќе откријам кој е мојот следен чекор

Легендарниот голман на Јувентус, кој пред некој ден се прости од дресот на Старата дама, по 17 години кариера, наскоро…

Технологијата го нагласува новиот Volkswagen TouaregАвто-мото
IQ.Light - LED матрични фарови

Технологијата го нагласува новиот Volkswagen Touareg

Камерата за топлинска обработка на Touareg може да открие загрозени лица и диви животни ноќе порано од било кое човечко…

Голем спортски хепенинг – „3х3“ баскет турнир и многу забава на едно местоПРЕС

Голем спортски хепенинг – „3х3“ баскет турнир и многу забава на едно место

Дали сте спремни за баскет 3х3 на отворено и тоа на катната гаража во Скопје Сити Мол со поглед кон…

Џеј Ло ги покажа своите славни атрибути во проѕирно бела комбинацијаШоу бизнис и трач
ЕДНА Е!ПРЕКРАСНА!

Џеј Ло ги покажа своите славни атрибути во проѕирно бела комбинација

Популарната пејачка ги воодушевила присутните во секси бел аутфит. Џеј Ло на забавата во Лас Вегас по повод својот нов…

Ефикасен и неверојатно вкусен напиток кој ги топи мастите!Здравје и Фитнес

Ефикасен и неверојатно вкусен напиток кој ги топи мастите!

Ако во текот на празниците го прекршивте ветувањето дека нема да претерувате со храната, имаме добра вест за вас. Едноставен…

Алегри останува на чело на шампионскиот ЈувентусСпорт

Алегри останува на чело на шампионскиот Јувентус

Масимилијано Алегри се согласил да продолжи како тренер на Јувентус и ги презентирал плановите за иднината на клубот по состанокот…

Џенифер Анистон ќе глуми геј претседателка на САДМузика и филм
ИНТЕРЕСНА УЛОГА

Џенифер Анистон ќе глуми геј претседателка на САД

Џенифер Анистон ќе глуми во новата серија „First Ladies“ на Netflix, која ќе биде политичка комедија, а улогата на актерката…