Внуката на принцезата Дијана прекрасна на кралската свадбаШоу бизнис и трач

Внуката на принцезата Дијана прекрасна на кралската свадба

Кити Спенсер дефинитивно спаѓа во префинетата група најдобро облечени гостинки на кралската свадба.Внуката на покојната принцеза Дијана измами многу комплименти…

Бидермаерот на Меган Маркал заврши на гробШоу бизнис и трач
традиција

Бидермаерот на Меган Маркал заврши на гроб

Според традицијата, бидермаерот после кралската венчавка се праќа на гробот на непознатиот јунак, а тоа го вовела уште кралицата Елизабета…

Објавена биографијата на Меган МарклШоу бизнис и трач
Ни збор за глумата

Објавена биографијата на Меган Маркл

На официјалната интернет страница на британското кралско семејство, е додадена и биографија посветена на новопечената војвотка од Сасекс, Меган Маркл.…

Меган Маркл прекрасна и во втората венчаница за свадбатаШоу бизнис и трач

Меган Маркл прекрасна и во втората венчаница за свадбата

За вечерната свадбена свеченост, Меган Маркл се пресоблече во елегантна венчаница која го носи потписот на Стела Мекартни. Софистицираната креација…

Аца Лукас стана дедо!Шоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Аца Лукас стана дедо!

Познатиот српски фолкер и член на жирито на “Звездите на Гранд”, стана дедо, а веста дека има внука ја добил…

Кристи објави фотографија од новородениот синШоу бизнис и трач

Кристи објави фотографија од новородениот син

Кристи Тајген и Џон Леџенд по вторпат станаа родители на синчето кое се роди на 17-ти мај, а гордата мајка…

Се огласи и таткото на Меган Маркл на кој му беше забрането присуствоШоу бизнис и трач
Тажно

Се огласи и таткото на Меган Маркл на кој му беше забрането присуство

По кралската венчавка се огласи и таткото на Меган Маркл на кој му беше забрането присуство, поради болест. Тој бил…

Хари и Меган го одложија медениот месецШоу бизнис и трач
Оправдано

Хари и Меган го одложија медениот месец

Хари и Меган го одложија медениот месец за да можат да присуствуваат на роденденот на принцот Чарлс, кој е само…

“Must have” оваа сезона, целосни комбилизони во различни нијанси!Мода и убавина
едноставно и практично

“Must have” оваа сезона, целосни комбилизони во различни нијанси!

Со доаѓањето на топлата сезона, многу девојки им се радуваат на убавите лелеави фустани. Но, доколку не сте љубител на…

Новиот Cullinan на Rolls-Royce продаден на шеик уште пред светската премиера!Авто-мото
има се, може се!

Новиот Cullinan на Rolls-Royce продаден на шеик уште пред светската премиера!

Производителите на автомобили веднаш после премиерата на автомобилите е вообичаено да ги примаат првите нарачки , но кога станува збор…