Невестинскиот стајлинг на Меган МарклШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНИ ДЕТАЛИ

Невестинскиот стајлинг на Меган Маркл

Убавата невеста носеше едноставна венчаница со чисти линии дизајнирана од Клер Вејт Келер, која од неодамна е на чело на…

Меланија Трамп се врати во Белата куќа после операцијаШоу бизнис и трач

Меланија Трамп се врати во Белата куќа после операција

Првата дама на САД, Меланија Трамп се врати во Белата куќа после престој во волница поради операција на бубрезите. Белата…

И Амал со Џорџ Клуни присуствуваа на кралската свадбаШоу бизнис и трач
СОВРШЕНИ

И Амал со Џорџ Клуни присуствуваа на кралската свадба

Амал и Џорџ Клуни присуствува на склучувањето на бракот помеѓу Меган Маркл и принцот Хари. 40-годишната адвокатка и активистка изгледаше…

Како изгледа свадбената торта на принцот Хари и Меган Маркл?Шоу бизнис и трач
СИГУРНО Е МНОГУ ВКУСНА

Како изгледа свадбената торта на принцот Хари и Меган Маркл?

Кенсингтонската палата објави фотографија од свадбената торта на принцот Хари и Меган Маркл. Тортата ќе биде послужена на вечерната прослава.…

Викторија и Дејвид Бекам на кралската свадбаШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНИ

Викторија и Дејвид Бекам на кралската свадба

Викторија и Дејвид Бекам беа поканети на кралската свадба. Парот, кој присуствуваше и на свадбата на принцот Вилијам и војвотката…

Ремек дело во Калифорнија#Убав живот
Вила од соништата

Ремек дело во Калифорнија

Со неверојатен поглед на Лос Анџелес, Каталина и брегот на Калифорнија, овој приватен имот може да биде ваш за само…

Роберт Кубица: Ќе пробаме да најдеме добар начин да ги решиме проблемите!Авто-мото
Вести

Роберт Кубица: Ќе пробаме да најдеме добар начин да ги решиме проблемите!

Роберт Кубица изјави дека нема брзо решение за проблемите на Вилијамс кои тој ги искуси за време на првиот слободен…

Весникот АС: Енис Барди е меѓу најдобрите трансфери!Спорт
Вести

Весникот АС: Енис Барди е меѓу најдобрите трансфери!

Енис Барди е еден од петте најдобри трансфери за сезоната 2017/18 во Ла Лига. Според весникот АС, меѓу најдобрите трансфери…

Лампард упати критики на сметка на ПогбаСпорт
Вести

Лампард упати критики на сметка на Погба

Френк Лампард, реши да упати критики на сметка на Пол Погба, кој пред две лета беше најскапо платен трансфер на…

Цеца пред неколку месеци ги намали градите, а сега објави и фотографија од СкопјеШоу бизнис и трач

Цеца пред неколку месеци ги намали градите, а сега објави и фотографија од Скопје

Цеца Ражнатовиќ во јануари оваа година драстично ги смали своите гради преку хирушки зафат. Од тогаш па се до денес…