Емили Ратајковски повторно со провокативни фотографииШоу бизнис и трач
ПРЕЗГОДНА Е!

Емили Ратајковски повторно со провокативни фотографии

Кога станува збор за разголувањето и провокативното позирање на социјалните мрежи, 26-годишната Емили Ратајковски слободно можеме да ја вброиме во…

OnePlus 6 и официјално претставен на јавностаМобилни и технологија

OnePlus 6 и официјално претставен на јавноста

ОnePlus го претставија официјално својот нов предводник на смартфон пазарот, кој се одликува со елегантен дизајн, исечен дисплеј со сооднос…

Принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтаротШоу бизнис и трач
ЧЕКАМЕ СО НЕТРПЕНИЕ

Принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот

Таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот препуштајќи му ја на принцот Хари,…

Серена Вилијамс искрена за својот бракШоу бизнис и трач

Серена Вилијамс искрена за својот брак

Серена Вилијамс одлучи да го посвети својот живот на тениска кариера, но потоа се вљуби и се се промени. Нејзината…

Алесандра Амбросио освојува во розова креацијаШоу бизнис и трач
ПРЕЗГОДНА Е!

Алесандра Амбросио освојува во розова креација

Во рамките на Канскиот филмски фестивал,се одржа хуманитарна гала на amfAR (Американската фондација за истражување на сидата). Познатите модели и…

Ново пиво од СКОПСКО нефилтрирано!Занимливости

Ново пиво од СКОПСКО нефилтрирано!

Пивара Скопје на пазарот го лансираше својот најнов пивски бренд – оригиналното СКОПСКО Нефилтрирано пиво. Оваа нова екстензија на СКОПСКО,…

Хурем со сосема нов изглед, непрепознатлива на Канскиот фестивал!Шоу бизнис и трач
убава е секогаш

Хурем со сосема нов изглед, непрепознатлива на Канскиот фестивал!

Турската актерка Меријем Узерли, попозната и како Хурем од серијата “Сулејман Величествениот”, е една од почесните гостинки на Канскиот фестивал.…

Славниот пар по втор пат станаа родители!Шоу бизнис и трач
нека е живо и здраво

Славниот пар по втор пат станаа родители!

Криси Тајген, убавата американска манекенка открила дека пристигнал најмладиот член на нивното семејството. Манекенката која е во брак со пејачот…

Ново на пазарот, Nokia X6!Мобилни и технологија
вреди за парите!

Ново на пазарот, Nokia X6!

Компанијата HMD Global официјално го претстави својот нов паметен телефон Nokia X6, прв модел од освежената X-серија, од средниот сегменти…

Александра Пријовиќ во секси костим за капењеШоу бизнис и трач

Александра Пријовиќ во секси костим за капење

Следниот месец ќе се венчаат Филип Живојиновиќ и Александра Пријовиќ, а пред свадбата таа ги изненади фановите. Имено Пријовиќ објави…