Емилија Кларк, права стилска заводница на премиерата на новиот филм!Шоу бизнис и трач
одличен избор

Емилија Кларк, права стилска заводница на премиерата на новиот филм!

Мајката на змејови во серијата “Game of Thrones”,актерката Емилија Кларк, се појавува во новиот филм наречен “Solo: A Star Wars…

Манчестер Сити ова лето нема да троши многу пари на нови играчи!Спорт
Тој знае најдобро

Манчестер Сити ова лето нема да троши многу пари на нови играчи!

Манчестер Сити е клуб кој што е меѓу финансиски најмоќните клубови на светот, а „Граѓаните“ во изминатите години трошеа вртоглави…

Заработувачката на Amazon од основањето до денес е еднаква на тримесечниот профит на  Apple!Мобилни и технологија
затоа се гиганти!

Заработувачката на Amazon од основањето до денес е еднаква на тримесечниот профит на Apple!

Од основањето на компанијата, до денес Amazon има остварено профит помал од 10 милијарди долари, додека Apple само во последниот…

Хонда ја подготвува NSX Type R, поекстремна верзија на NSX!?Авто-мото
моќна машина!

Хонда ја подготвува NSX Type R, поекстремна верзија на NSX!?

Јапонските медиуми споделија информација дека челниците на Хонда размислуваат за производство на уште поектремна верзија на суперавтомобилот NSX. Шпекулациите на…

Атлетико ја освои третата титула во Лига ЕвропаСпорт
нека им е со среќа!

Атлетико ја освои третата титула во Лига Европа

Екипата на Атлетико Мадрид со лесна победа од 3:0 против Олимпик Марсеј ја освои третата титула во Лига Европа во…

Лука обвинет за семејно насилство над Наташа БеквалацШоу бизнис и трач

Лука обвинет за семејно насилство над Наташа Беквалац

Првото основно обвинителство подигнало обвиненеие против Лука Лазукиќ за семејно насилство над сопругата Наташа Беквалац поради што би можел да…

Кристен Стјуарт направи нешто против правилатаШоу бизнис и трач
По втор пат

Кристен Стјуарт направи нешто против правилата

На црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал постои правило за носење на чевли на висока потпетици, па затоа секоја дама…

И децата на принцот Вилијам ќе имаат функција на кралската венчавкаШоу бизнис и трач

И децата на принцот Вилијам ќе имаат функција на кралската венчавка

Децата на принцот Вилијам и принцезата Кејт Мидлтон- Џорџ и Шарлот ќе бидат деверчиња на свадбата на неговиот помлад брат,…