ДНЕВЕН ХОРОСКОП 18.05.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 18.05.2018

Овен Ќе се однесувате непромислено. Можно е да ги пропуштите предизвиците. Додека во прашањето поврзано со работата воглавно ќе бидете…

Ѕирнете во внатрешноста на најскапата планинска колиба#Убав живот
Идилично зимување

Ѕирнете во внатрешноста на најскапата планинска колиба

Планинската колиба N во одморалиштето Оберлах во Австрија е една од најскапите во светот. Нејзиниот дизајн и ентериер оддаваат топлина…

Хелмут Марко ги демантира шпекулациите за заминувањето на ХартлиАвто-мото
Вести

Хелмут Марко ги демантира шпекулациите за заминувањето на Хартли

По неколкуте неубедливи изданија на Брендон Хартли, падокот веднаш почна да шпекулира дека резервистот на Мерцедес, Паскал Верлејн, ќе биде…

Мајк Буденхолзер ќе биде новиот тренер на МилвокиСпорт
Вести

Мајк Буденхолзер ќе биде новиот тренер на Милвоки

Мајк Буденхолзер ќе биде новиот тренер на НБА франшизата Милвоки Бакс, објави новинарот на ЕСПН, Адријан Војнаровски.  Поранешниот тренер на…

Реал Мадрид му честита на Атлетико за успехотСпорт
Вести

Реал Мадрид му честита на Атлетико за успехот

Атлетико Мадрид синоќе ја освои Европа лига, а иако се лути ривали, Реал Мадрид не пропушти прилика да им честита…

Колку заработува Ким Кардашијан?Шоу бизнис и трач
БРАВО

Колку заработува Ким Кардашијан?

Kолку таа навистина заработува?Ким Кардашијан е меѓу 50-те најбогати ѕвезди на светот, меѓу 10-те најскапоцени личности на Instagram, а CFDA…

Новиот Audi SUV Q8Авто-мото

Новиот Audi SUV Q8

Audi продолжува да се подготвува за лансирање на Q8, луксузниот SUV во гамата на Господарот на прстените.Германците веќе покажаа дизајнерска…

25 факти за здрава исхранаЗдравје и Фитнес
НЕШТО НОВО

25 факти за здрава исхрана

Постојат безброј митови и недоразбирања. Овие 25 факти ќе ви помогнат да го смените вашиот став кон одредени прехранбени производи…

Џенифер Лопез искрено проговори за својот изгледМода и убавина

Џенифер Лопез искрено проговори за својот изглед

Познатата латино пејачка,Џенифер Лопез се гордее со своите облини и не се срами да ги покажува пред светот. Во интервју…

Адријана Лима прекрасна на црвениот тепих во КанМода и убавина
КАКО И СЕКОГАШ

Адријана Лима прекрасна на црвениот тепих во Кан

Дождот не ја спречи модната парада на премиерата на „Burning“. И Адријана Лима се приклучи кон армијата ѕвезди кои го…