Најновиот модел на патики на Гучи, модна катастрофа или иден тренд?!Мода и убавина
дали би ги носеле?

Најновиот модел на патики на Гучи, модна катастрофа или иден тренд?!

Моментален тренд на патики се гломазни модели, како што се Balenciaga Triple S, додека другите во своите гардеробери додале патики…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 16.05.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 16.05.2018

ОВЕН Чувствувате дека доаѓаат промени и тоа ве плаши. Наместо да стравувате, разгледајте ги добрите страни од новонастанатата ситуација. Овие…

Луксуз спакуван во 34 квадрати#Убав живот
Во Москва

Луксуз спакуван во 34 квадрати

Со одлична разработка на функцијата на просторот и храбро користење на различни материјали, креиран е овој атрактивен ентериер. Архитектот Макс…

Вајтинг ги откри новите правила кои ќе стапат на сила од 2021Авто-мото
Вести

Вајтинг ги откри новите правила кои ќе стапат на сила од 2021

Чарли Вајтинг откри дека правилата кои ќе стапат на сила од 2021 година ќе им стават крај на казните во…

Шампионот со “брејк” на првиот меч во финалето на западната конференцијаСпорт
Вести

Шампионот со “брејк” на првиот меч во финалето на западната конференција

Голден Стејт поведоа со 1-0 во финалето на Запад откако ноќеска на теренот на Хјустон победија со 119:106. Кевин Дјурант…