ДНЕВЕН ХОРОСКОП 17.05.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 17.05.2018

Овен Недоразбирањата со вашиот претпоставен можат многу лошо да делуваат врз вашето напредување на професионален план. Бидете посмирени и обидете…

Хедонистичка вила на Алпите#Убав живот
Зимска идила

Хедонистичка вила на Алпите

Оваа урбана и модерна „колиба“ на Алпите е едно од најлуксузните места кои Courchevel може да ги понуди… Доколу сте…

Стојаковиќ назначен за асистент од страна на ДивацСпорт
Вести

Стојаковиќ назначен за асистент од страна на Дивац

Владе Дивац направи потег кој се покажа како феноменален со ангажирањето на својот поранешен соиграч Предраг Стојаковиќ за асистент во…

Леброн не можеше сам против БостонСпорт
Вести

Леброн не можеше сам против Бостон

Бостон повторно го победи Кливленд во рамките на натпреварувањата во Источната конференција. Со тоа Бостон води со 2:0 во меѓусебните…

ПСЖ го сака Барди во тимотСпорт
Вести

ПСЖ го сака Барди во тимот

Една од најбогатите екипи во светот ПСЖ го сака нашиот Енис Барди. Светците нема да имаат лесна работа при обидот…

„Горско пиво“ со збогатен вкус и во ново пакувањеПРЕС

„Горско пиво“ со збогатен вкус и во ново пакување

15 години од појавувањето на пивскиот бренд на македонскиот пазар Под мотото „Твое пиво, твој начин“, „Пивара Скопје“ официјално го…

Рита Ора е бисексуалка!?Шоу бизнис и трач

Рита Ора е бисексуалка!?

Албанската пејачка Рита Ора објави дека има односи со мажи и жени. Изјавата дојде откако нејзината нова песна “Девојки” искористи духови…

Нов изум,безбеден водороден автомобилАвто-мото

Нов изум,безбеден водороден автомобил

Релативно нова компанија за автомобили од Велс, наречена Riversimple, тврди дека изработила технолошки најсовршен и што е најважно најбезбеден автомобил…

Samsung Galaxy S9 и S9 Plus во црвена и златна бојаМобилни и технологија

Samsung Galaxy S9 и S9 Plus во црвена и златна боја

Компанијата Samsung  подготви две нови бои за смартфоните Galaxy S9 и S9 Plus, а тоа се Sunshine златна и Burgundy…

Џесика Алба ужива во мајчинствотоШоу бизнис и трач

Џесика Алба ужива во мајчинството

Славната актерка и бизнисменка сподели неодолива фотографија со трите деца заедно со искрена порака за мајчинството. Во емотивниот текст, 37-годишната…