ДНЕВЕН ХОРОСКОП 15.05.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 15.05.2018

Овен Навистина среќен ден за претставниците родени во втората декада, бидејќи ќе сретнат сродна душа со која што ке споделат…

Живот меѓу стаклени ѕидови#Убав живот
Сон

Живот меѓу стаклени ѕидови

Дали тајната на решавање од стресот, подобрување на здравјето и уживање се крие во ѕидовите на нашите домови? Една компанија…

И од Мадрид потврдуваат за трансферот на Гризман?Спорт
Вести

И од Мадрид потврдуваат за трансферот на Гризман?

Антоан Гризман идната сезона ќе биде член на Барселона. Ова долго време се спомнува во Шпанија иако ниедно официјално лице…

Дибирова: Немавме среќа во решавачките моментиСпорт
Вести

Дибирова: Немавме среќа во решавачките моменти

Ракометарките на Вардар не успеаја да го победат унгарски Ѓер во преполната сала Ласло Пап, иако имаа шанси во последните…

Се ближи крајот на 22 годишната кариера на БуфонСпорт
Вести

Се ближи крајот на 22 годишната кариера на Буфон

Крајот на 22-годишната успешна професионална кариера ќе го доживее својот крај претстојниот викенд. Неколку дена претходно, односно в четврток, Џанлуиџи…