Меси со свој став околу евентуалниот трансфер на Нејмар во РеалСпорт
Вести

Меси со свој став околу евентуалниот трансфер на Нејмар во Реал

Шпекулациите дека Нејмар би можел да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид не го оставаат рамнодушен ни најдобриот фудбалер на…

Блек Лајвли со креација која потсетува на Дедпул!Шоу бизнис и трач
ИНТЕРЕСНА ЗАМИСЛА

Блек Лајвли со креација која потсетува на Дедпул!

Актерот Рајан Рејнолдс активно го промовира вториот дел од филмот со супер херојот „Deadpoоl“. На прикажувањето на филмот во Њујорк,…

Ријана е гостинка на свадбата на Хари и МеганШоу бизнис и трач

Ријана е гостинка на свадбата на Хари и Меган

Ријана е една од гостинките на претстојната свадба на принцот Хари и Меган Маркл. На церемонијата што ќе се одржи…

Хари Потер облиен во крв и пиштоли се шета низ улица!Музика и филм
сосема друг стил

Хари Потер облиен во крв и пиштоли се шета низ улица!

Даниел Редклиф (28) е уловен како во пењоар и пиштоли се шета на улица во центарот на Оукланд. Изгледал како…

Fiat 500 стигна до два милиона произведени автомобилиАвто-мото

Fiat 500 стигна до два милиона произведени автомобили

Fiat се пофали дека од фабриката во Тики, Полска, излезе двомилионитиот примерок од новиот 500.   Се појави пред единаесет…

Грицкајте и кога сте на диетаЗдравје и Фитнес
ВКУСНО!

Грицкајте и кога сте на диета

Кога сте на диета тешко е да одолеете на грицки или да не појдете до фрижидерот од време на време.…

Алесандро Неста е нов тренер на ПеруџаСпорт
нека му е со среќа!

Алесандро Неста е нов тренер на Перуџа

Легендарниот италијански фудбалер, пред неколку години ја заврши својата кариера како фудбалер и одлучи да се посвети на тренерската работа.…

Asus го подготвува првиот ROG гејминг телефонМобилни и технологија
сон за секој гејмер

Asus го подготвува првиот ROG гејминг телефон

Asus на пазараот ќе направи пласман на телефон во своја верзија која што ќе биде заснована на популарната гејминг серија…

Меланија Трамп е во болница!?Шоу бизнис и трач

Меланија Трамп е во болница!?

Првата дама на Америка,Меланија Трамп била на операција на бубрезите и се очекува целосно да закрепне.Според соопштението за јавноста, првата…

Во француски стил, DS 8 пристигнува за две годиниАвто-мото
луксузно добар!

Во француски стил, DS 8 пристигнува за две години

Круната на гамата на DS би требало да поседува спектакуларен дизајн – во продажба ќе е најде во 2020-та година…