Видео: Со шминка до Мона Лиза!Занимливости

Видео: Со шминка до Мона Лиза!

Постои причина зошто некои луѓе се нарекуваат мајстори на шминката. Ако некогаш сте се сомневале во уметничка вредност на шминката…

Животните навики на овој ангел и го уништил телото и здравјето!Шоу бизнис и трач
Здравјето пред се!

Животните навики на овој ангел и го уништил телото и здравјето!

Австралијанката Бриџит Малком, ангелот на Викторија, манекенка и модел –  открила за “People” колку години трпела притисок за да биде…

Son Goku  ZX500 RM, патики на AdidasЗанимливости
баш се интересни

Son Goku ZX500 RM, патики на Adidas

Сигурни сме дека сте чуле за јапонскиот цртан филм “Dragon Ball”, кој во 90-тите и 2000-тите доминираше во светот, а…

Непрепознатлив лик за новиот филм “Fonzo”Музика и филм
тотална трансформација

Непрепознатлив лик за новиот филм “Fonzo”

Том Харди е комплетно посветен во улогата на Ал Капоне на снимањето на филмот “Fonzo” кој е во тек, а…

Кевин Магнусен е задоволен од својот пласман!Спорт
сепак има добро место

Кевин Магнусен е задоволен од својот пласман!

Кевин Магнусен смета дека имал перформанси како никогаш во својата кариера, по што дојде до 6то место на Шпанското Гранд…

Цеца со нов тренди стилШоу бизнис и трач
УБАВО И СТОИ

Цеца со нов тренди стил

Иако е препознатлива по својата долга коса, балканската ѕвезда Светлана-Цеца Ражнатоивиќ одлучи да направи промени. Таа скрати својата коса и…

Потполно проѕирен фустан без градник, тоа го може само оваа манекенка!Шоу бизнис и трач
дали ви се допаѓа?

Потполно проѕирен фустан без градник, тоа го може само оваа манекенка!

Познатата манекенка Кендал Џенер повторно ги изненади сите со нејзиниот изглед кога се се појавила на црвениот тепих на 71-от…

Голем 3×3 баскет турнир во Скопје Сити Мол!Спорт
Се гледаме на 3×3

Голем 3×3 баскет турнир во Скопје Сити Мол!

Здружението “3×3 Basketball” Македонија заедно со Скопје Сити Мол, од 1ви до 3ти јуни организираат голем спортски спектакл, 3х3 баскет…

Српските џез виртуози Душан Јевтовиќ и Васил Хаџиманов во Станица 26Настани
17.05.2018

Српските џез виртуози Душан Јевтовиќ и Васил Хаџиманов во Станица 26

Во четврток, на 17 мај, со почеток во 21 часот, во ноќниот клуб Станица 26 настапува гитаристот Душан Јевтовиќ, заедно…

Даниел Крег е најбогатиот таен агент 007Музика и филм
НОРМАЛНО...

Даниел Крег е најбогатиот таен агент 007

Даниел Крег е најбогатиот Џејмс Бонд. Тој за прв пат се најде на листата „Sunday times rich list“, каде стои…