ДНЕВЕН ХОРОСКОП 14.05.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 14.05.2018

ОВЕН Денес ќе морате брзо да реагирате и да донесете одлука која нема да биде едноставна. Досега се двоумевте што…

Ѕирнете во Bulgari Resort на Бали#Убав живот
Совршенство

Ѕирнете во Bulgari Resort на Бали

Лоциран близу Улувату, на полуостровот на најјужната точка на островот Бали, Bulgari Resort е вистински рај на земјата. Сместен меѓу…

Лејно: Не ја искористивме последната шансаСпорт
Вести

Лејно: Не ја искористивме последната шанса

Со многу емоции и со солзи на очите најдобарата во редовите на Вардар, Амандине Лејно зборуваше на прес конференцијата пред…

После 17 години соработка Мурињо се раздели од својот помошникСпорт
Вести

После 17 години соработка Мурињо се раздели од својот помошник

Руи Фарија објави дека си заминува од Манчестер Јунајтед. Тандемот заедно работеше од 2001 година и освои вкупно 25 трофеи…

ФФМ донесе одлука натпреварите да се играат во ист терминСпорт
Вести

ФФМ донесе одлука натпреварите да се играат во ист термин

ФФМ донесе одлука натпреварите во последните три кола од Првата лига да се играат во ист термин за да нема…

Парис Хилтон: Не му верувајте на Apple iCloudШоу бизнис и трач
Поучна порака!

Парис Хилтон: Не му верувајте на Apple iCloud

Пет години затвор доби жената која ја хакираше Парис Хилтон и од нејзината банкарска сметка украде стотина илјади долари,и ги…

Голф GTI TCR со 290 коњски сили!Авто-мото
предобар!

Голф GTI TCR со 290 коњски сили!

Фолксваген ги објави првите фотографии и технички детали на досега најбрзиот Golf GTI во историјата на овој модел. Под хаубата…

Кире Лазаров со магичен потег ја освои француската јавност!Спорт
тоа е нашиот Кире!

Кире Лазаров со магичен потег ја освои француската јавност!

Нашиот најдобриот ракометар, Кирил Лазаров одигра одлично на првенствениот меч против Иври кој неговиот Нант го доби со 31-22. Тој…

Дали Алваро се враќа во Торино?!Спорт
можен трансфер

Дали Алваро се враќа во Торино?!

Јувентус е веќе на добар пат да дојде до нова двојна круна во Италија со што уште еднаш ќе ја…

Откриени шокантните договори во светот на фудбалот!Спорт
вистината излегува на виделина

Откриени шокантните договори во светот на фудбалот!

Потресен е фудбалскиот свет, а од цифрите ќе ви се заврти во глава. Германскиот магазин “Spiegel” го потресол фудбалскиот свет…