Џорџина Чепмен најдлабоко разочарана од поранешниот сопруг Харви ВајнштајнШоу бизнис и трач
тажна судбина...

Џорџина Чепмен најдлабоко разочарана од поранешниот сопруг Харви Вајнштајн

Џорџина Чепмен, поранешната сопруга на холивудскиот продуцент Харви Вајнштајн го отвори своето срце и за прв пат проговори за магазинот…

Пилинг од куркума за совршено лицеЗдравје и Фитнес
штом има куркума сигурно е добро

Пилинг од куркума за совршено лице

Куркумата е една од најлековитите и најдрагоцени зачини на светот и помага при разни кожни заболувања, ја ублажува воспалената кожа,…

Милијардерот Елон Маск во врска со 16 години помладата пејачкаШоу бизнис и трач
Дали ви се допаѓа изборот?

Милијардерот Елон Маск во врска со 16 години помладата пејачка

Сè уште се зборува за црвениот тепих и се сумираат сите детали од Мет Гала вечерта, а еден од нив…

Јуве ќе се откаже од Игуаин?!Спорт
Зарем е можно?

Јуве ќе се откаже од Игуаин?!

Јувентус е на добар пат да дојде до нова двојна круна во Италија, ама во меѓувреме има доста информации и…

Huawei и Xiaomi ги буткаат од тронот Samsung и AppleМобилни и технологија
тешка конкуренција

Huawei и Xiaomi ги буткаат од тронот Samsung и Apple

Големите компании Samsung и Apple во првиот квартал на оваа година забележале пад на испораката на паметни телефони на европскиот…

Ким Кардашијан во фустан стар 24 годиниШоу бизнис и трач
СЕПАК Е ДОБРА ИДЕЈАТА ...

Ким Кардашијан во фустан стар 24 години

Ким Кардашијан успеа да ја натера Донатела Версаче да рекреира за неа еден од нејзините омилени фустани на Versace за…

Ќерката на Еминем се пробива во модниот светШоу бизнис и трач
ЗОШТО ДА НЕ...

Ќерката на Еминем се пробива во модниот свет

Хејли Скот е името на 23-годишната ќерка на раперот Еминем. Во најголемата популарност, музичарот успеа да ја сокрие ќерка си…

Два хороскопи кои ќе кажат „ДА“ во месец мајХороскоп

Два хороскопи кои ќе кажат „ДА“ во месец мај

Љубовта доаѓа кога се вреднувате доволно и знаете дека заслужувате да бидете сакани. Овој мај ќе биде многу возбудлив за…

Пенелопе Круз во бел фустан од Диор во КанШоу бизнис и трач
ВИСТИНСКА ДИВА

Пенелопе Круз во бел фустан од Диор во Кан

Пенелопе Круз со совршено елегантен стајлинг привлекуваше комплименти во Кан. 44-годишната филмска ѕвезда присуствуваше на моден настан по повод лансирањето…

Jавен настан за финансиската писменост во Скопје сити мол oд 11 до 13 мајНастани
ДА ДОЗНАЕМЕ НЕШТО ПОВЕЌЕ...

Jавен настан за финансиската писменост во Скопје сити мол oд 11 до 13 мај

Од 11 до 13 мај во Скопје сити мол ќе се одржува јавниот настан „Денови на финансиската писменост“. Тридневниот настан…